Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Yılsonu Türk Sanat Müziği konseri

Yılsonu Türk Sanat Müziği konseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu, Şehir Tiyatrosu’nda bir konser verdi. Konseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de izledi ve zaman zaman şarkılara eşlik etti. Başkan Çelik, şehirde sadece fiziki anlamda değil kültür sanat alanında da çok önemli işler yaptıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Şehir Tiyatrosu’nda “Yıl Sonu Konseri” verildi. Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu tarafından verilen konseri Başkan Mustafa Çelik de izledi.

Şef Burhan Surluev yönetiminde sahne alan Türk Sanat Müziği Korosu birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de zaman zaman bu şarkılara eşlik etti.

Konser sonunda sahneye çıkan Başkan Mustafa Çelik, koronun tüm üyelerine ve izleyicilere bu güzel akşam nedeniyle teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi’nde 4 yılı dahi doldurmadıklarını; ancak sadece yol, katlı kavşak, sosyal tesisler gibi fiziki yatırımlar anlamda değil şehrin kültür sanatı için de çok önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Örneğin konservatuvar öğrencisi sayısı 3 bin kişiydi. Biz yeni konservatuvar binasını da açarak öğrenci sayısını 11 bine yükselttik. Kültürel yayınlar çıkardık, okuyan Kayseri için yatırımlar yaptık. Kitap Fuarı ile 680 bin ziyaretçi ağırladık. İstanbul Kitap Fuarı’nı dahi 611 bin kişi gezdi. Her gün 20-30 bin kişinin geldiği Ramazan Sokağı’nı düzenledik. Geçen yıl kültür sanat etkinliklerimizi 600-700 bin kişi izledi” dedi. Başkan Çelik, iş hayatının yorgunluğunu alan konser nedeniyle Türk Sanat Müziği Korosu’na teşekkür ederek, Şef Burhan Surluev’e çiçek verdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Hasan Nail Canat hikaye yarışması sonuçlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, şair kimliği ile tanınan, roman ve tiyatro eserleri de kaleme alan …