Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Yerli ve milli tarım için, Sosyal Kooperatifçilik tanıtım treni Kayseri’de

Yerli ve milli tarım için, Sosyal Kooperatifçilik tanıtım treni Kayseri’de

Ticaret Bakanlığı’nın ülkemiz kooperatifçiliğin öneminin anlatılması ve kooperatiflerle ilgili farkındalığın oluşturulması amacıyla geliştirdiği ‘Sosyal kooperatifçilik tanıtım eğitim, geliştirme ve uygulama projesi’ tanıtım treni Kayseri Garı’nda coşkuyla karşılandı.

Ankara’dan hareket eden ve Kayseri üzerinden Sivas ve Malatya garına kadar uzanacak olan tren, Kayseri Garı’na geldi. Büyükşehir Belediyesi mehteran takımı eşliğinde coşkuyla karşılanan trenin yolcularına çiçek takdim edildi.

Sosyal Kooperatifçilik modelinin önemine vurgu yapan   Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik,  “Ülkemizde saygılı kurumlar mevcut. Sosyal Kooperatifçilik modeli AB ülkeleri başta olmak üzere dünyada giderek popüler hale geliyor. Bu kavram bizim için yeni bir kelime değil, köklü bir kavram. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TESKOMB Başkanvekili Mustafa Alan da, Kayseri’de ki birlik ve beraberlik ortamından bahsederek, “Kooperatifçilik gönül ve bilme işidir. Hem de tabana yayma işi. Kayseri’de her yerde birlik ve beraberlik var. Dün CHP adayı, kazanan belediye başkanını tebrik etmeye gitti. Gurur duydum. Şehrimizde siyasi partilerimizde dahi birlik ve beraberlik var. Tekrar şehrimize hoş geldiniz diyorum. Yapılacak her işte emrinizdeyiz” ifadelerini kullandı.

Program, protokol konuşmalarının ardından katılımcıların treni gezmesi ile sona ererken, Kayseri’de gün boyunca çeşitli etkinliklerle tanıtım programının devam edeceği belirtildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Çapacıların imdadına AFAD ve Kızılay yetişti

Sağanak yağmur ve dolu, yaşamı, ekili arazileri ve meyve bahçelerini olumsuz etkiliyor. Bu arada heyelan, …