Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Yazar Abdullah Ayata, ABD’de ‘Türk Günü’ne katılacak

Yazar Abdullah Ayata, ABD’de ‘Türk Günü’ne katılacak

Yazar Abdullah Ayata, önümüzdeki günlerde Amerika’da düzenlenecek olan ‘Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali’ne katılacak. Ayata, festivalde ‘Son ermeni’ ismini taşıyan kitabını imzalayacak, çeşitli şehirleri gezecek ve konferanslar verecek.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun 1981 yılında Ermeni terörünü telin etmek amacı ile başlattığı ve 1991 yılından bu yana hafta boyu şenliklerle kutlanarak geleneksel bir Türk-Amerikan dostluk bayramı haline getirdiği  ‘Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerinin 38.si gerçekleştirilecek. 38 yıl boyunca her sene büyüyerek gelişen önemli etkinlik sayesinde dünya başkenti New York’ta Türkiye ve Türk kültür zenginliklerinin tanıtımına katkı sağlanıyor.

TADF Amerika’da 2019 yılını “Atatürk Yılı” ilan ederken yoğun katılımla gerçekleştirilmesi planlanan etkinliğe Kayserili Yazar Abdullah Ayata da davet edildi. Ayata etkinlik kapsamında ‘Son ermeni’ isimli eserini kitap severler için imzalayacak, çeşitli konferanslar verecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Yılmaz Türk Marşı’nın taş plağı

Hem Cumhuriyet tarihi, hem istiklal marşı tarihi hem de Türk Siyası Tarihi için önemli bir …