Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Yaylanın insana kattığı güzellikler

Yaylanın insana kattığı güzellikler

Yahyalı’nın yaylaları bir başka güzel. 77 bin küçükbaş hayvanı bulunan İlçede Göçebe kültürü hâkim. Mart ayının gelmesi ile birlikte küçükbaş hayvan yetiştiricileri obalar halinde yaylaya göç etmekte ve hayvanlarını meralarda otlatmakta. İlçe tarım ve orman Müdürlüğümüz Veteriner Hekimleri mesai mefhumu gözetmeksizin aşılama, küpeleme ve sağlık taraması gibi hizmetleri üreticilerimizin ayağına kadar götürmektedir.

Yahyalı’nın Avlağa Mahallesi İnbaşı mevkiinde meraya dayalı Küçükbaş hayvancılık işletmesi bulunan Raşit Gökçek de yetiştiricilerden bir tanesi. On beş yıldır bu işi yaptığını söyleyen Gökçek ailesi doğanın özgür kucağında yaşamlarını renklendirerek devam ettirmekte.

Ata mesleği olan hayvancılık mesleğini çocukları ile sevgiyle yaptıklarını belirten Gökçek, çadır yaşamının zor olmasına rağmen güzelliklerinin de olduğunu belirtti. Doğanın güzelliğinden ilham alan aile fertleri sanatsal yönlerini de geliştirmiş. Koyunlarıyla ilgilenen Gökçek bunun yanında doğayı çok sevdiğini ve gördüğünü resme aktardığını söylüyor. Ağaç oymacılığıda yaptığını bunu ticari değil Torunlarıma benden hatıra bırakacağım diyerek, yaptığı işe sevgisini katıyor. Oğlu Akif Gökçek’in sazıyla kendi yazdığı ağıtları okuyan Raşit amca mutlu bir aile profili çiziyor. İlçe Müdürlüğümüz elemanlarının hizmeti bire bir ayaklarına getirdiklerini ileten Gökçek yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Genç modacılar, en güzel tasarım için yarışacak

Yenilikçi, vizyoner, genç tasarımcılara kendini gösterme fırsatı veren, genç tasarımcıların Türk Moda Endüstrisine sunduğu yeni …