Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Yahyalı’daki gençlere sosyal medyanın zararları anlatıldı

Yahyalı’daki gençlere sosyal medyanın zararları anlatıldı

Yahyalı Belediyesi tarafından gençlerin ahlaki, sosyal ve kültürel açısından gelişimlerini sağlamak amacıyla kurulan Gençlik Akademisi, lise öğrencilerine yönelik seminer çalışması düzenledi.

“Sosyal Medya Ve Gençlik” konulu seminerler İlçe merkezinde bulunan liselerde yapıldı. 2 binden fazla öğrencinin katıldığı seminerlerde sosyal medyanın doğru kullanımı ve zararları anlatıldı.

Seminerlere konuşmacı olarak katılan Sosyolog ve Aile Danışmanları Dilek Albayrak ve Betül Mert Ayvaz, sosyal medya nedir, sosyal medya kanalları nelerdir, sosyal medyanın zararlı yönleri, sosyal medyada işlenen suçlar, siber zorbalık ve tedbirleri, sosyal medya bağımlılığı ve bağımlılıktan kurtulma yolları gibi konular, öğrencilere etkileyici bir üslupla aktardılar.

Yahyagazi Lisesi’nde yapılan seminer çalışmasına katılan Yahyalı belediye Başkanı Esat Öztürk burada yaptığı konuşma da “ Belediye Başkanları olarak bizim işimiz sadece yol yapmak, kaldırım yapmak, imar ve fen işleri değildir. Tüm belediye çalışmaları bir yana, gençlerimiz için yapılan çalışmalar bir yana. Gençlerimiz, bizim geleceğimiz. Bu nedenle belediyemiz bünyesinde Gençlik Akademisini kurduk. Akademi de gençlerimizin ahlaki, sosyal ve kültürel anlamda gelişimlerini sağlamak amacıyla çalışmalar yapacağız. Akademideki ilk çalışmamız Sosyal Medya Ve Gençlik konulu seminer oldu. Sosyal Medya kullanımı, günümüzde çığ gibi büyüdü. Bir bakıma da çağımızın vebası gibi. Sosyal Medyayı gençlerimiz bilinçli kullanmak zorundalar. Bilinçsiz kullanılan sosyal medya, gençlerimiz için büyük bir tehlike. Sosyal Medya da yediğimizi, içtiğimizi paylaşmayalım. Ne olur başka insanlara saygılı olalım. Paylaşımlarımızda kişileri rencide etmemeye özen gösterelim. Sosyal medya kullanırken ahlaki değerlerimizi göz ardı etmeyelim. Ve özellikle özel hayatımızı sosyal medyaya olduğu gibi aktarmayalım. Bizim mahremimiz olan fotoğraflarımızı sosyal medya da yayınlamayalım. Bunu çoğaltacağımız çok örnekler var. Bizim gençlerden isteğimiz, sosyal medyayı bilinçli kullanmaları. İnşaallah bu seminerler de verilecek bilgiler,  sizlerin doğru sosyal medya kullanımını sağlayacaktır.” diye konuştu.

İlçede bulunan 9 lisede yapılan seminer çalışmaları, üç gün sürdü.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Mısır Şeker kuruluşlarından, Kayseri Şeker’e ziyaret

Mısırda kışlık pancar ekimi yapılan bölgede hizmet veren Mısır Şeker Şirketi, Nil Şeker ve Delta …