Ana Sayfa / Haberler / Spor / Veteranlar Badminton’da 7 madalya

Veteranlar Badminton’da 7 madalya

Türkiye Badminton Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen “Masterlar ve Halk Badminton Türkiye Şampiyonası Cumhuriyet Kupası’nda” Niğdeli Veteran Sporcular 7 madalya ile döndü.

Türkiye Badminton Federasyonu’nun 2018 faaliyet programında yer alan ve Badminton Federasyonu Eski Başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu anısına gerçekleştirilen Masterlar ve Halk Badminton Türkiye Şampiyonası Cumhuriyet Kupası’nda Niğdeli Veteran Sporcular büyük bir başarıya imza attı.

Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapılan ve Türkiye geneli 24 ilden, 131 sporcunun katıldığı ‘Masterlar ve Halk Badminton Türkiye Şampiyonası Cumhuriyet Kupası’ sonunda,

Niğdeli  Sporculardan Doç. Dr. Adil Canımoğlu 50+ tek erkek 1’incisi ve 45+ da çift erkek 2’incisi,

İbrahim İlbek 50+ çift erkek ve karışık çift 2’incisi,

Serkan Avşar (Çamardı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü) 35+ tek erkek 2’incisi ve çift erkek 3’sü,

Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ümran Akdağcık 35+ çift erkek 3’sü olma başarısı göstermişlerdir.

Türkiye Badminton Federasyonu Niğde İl temsilcisi Emin Arıkan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörleri Yusuf Meşe ve Serdar Daniyar eşliğinde bir yıldır çalışmalarını 75. Yıl Kapalı Spor Salonunda sürdüren Niğdeli Veteranlar çalışmalarının sonucunu aldıkları madalyalarla gösterdiler.

Türkiye Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik Niğdeli Veteran Badminton sporcularını tebrik edip başarılarının devamını diledi. “Masterlar ve Halk Badminton Türkiye Şampiyonası Cumhuriyet Kupası’nda” derece alan sporcularımız Gençlik ve Spor İl Müdürü Harun Turhan’a ve Spor Şube Müdürü  Bülent Özgüven’e vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ettiler.

“Masterlar ve Halk Badminton Türkiye Şampiyonası Cumhuriyet Kupası’nda” derece alan Sporcularımızı onları çalıştıran Antrenörlerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor evinde Galatasaray’a 3-0 yenildi

Stat: Kadir Has Hakemler: Ümit Öztürk, İsmail Şencan, Osman Gökhan Bilir. Kayserispor: Muammer, Lopes, Sapunaru, Kucher, …