Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / Verem Eğitim ve farkındalık haftası etkinliklerle tamamlandı

Verem Eğitim ve farkındalık haftası etkinliklerle tamamlandı

Verem Eğitim ve Farkındalık haftası her yıl olduğu gibi bu yılda ocak ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklerle kutlandı.Verem Savaş Dispanserinde açılışı yapılan Verem Eğitim ve Farkındalık Haftası çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Hafta boyunca bir AVM’ de stant açılıp bilgilendirmeler yapılarak Bakanlığımızın belirlemiş olduğu broşür ve çeşitli hediyelerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Yine etkinlikler kapsamında Kayseri Devlet Hastanesi konferans salonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve Kayseri Devlet Hastanesi personeline eğitim düzenlendi.

Eğitime; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, Hastane yöneticileri ve Birim çalışanları katıldı.

 Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Verem Savaşı Dispanseri katkılarıyla Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Aliye Bozdağ ve Kayseri Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Işın Gürpınar tarafından Tüberküloz tanısı, bulaşma yolları, tedavisi ve korunma yolları ile ilgili eğitim verilerek,tüberküloz hakkındaki sorular yanıtlandı.

Eğitim sonunda açıklama yapan Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Aliye Bozdağ; “72. Verem Eğitim ve Farkındalık haftası 6-12 Ocak tarihleri arasında tüm ülkemizde kutlanmaya başladı.  Biz’de Kayseri olarak bu haftayı değişik etkinliklerle kutlamaktayız. İlk olarak açılışımızı Verem Savaş Dispanserinde Sağlık Müdürü’müzün katılımıyla gerçekleştirdik. Daha sonra bir Avm’ de stant açtık.  Farkındalık oluşturmak amacıyla standımızda Verem Savaş Derneğ’imiz çeşitli hediyelerle katkıda bulunmuştur. Açılan standımızda bilgilendirme broşürlerimizi dağıtmış bulunmaktayız. Veremle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla ilk ve ortaöğretim okullarında resim, şiir, karikatür ve kompozisyon yarışmaları yapılmaktadır. Bu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Verem Savaş Derneği ve Müdürlüğümüz çeşitli ödüller vermektedir. Verem Haftası kapsamında Bugün de Devlet Hastanemizin eğitim salonunda Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği eğitim programını tüm sağlık çalışanlarına düzenlemiş bulunmaktayız. Yine aynı şekilde Şehir Hastanesi ve Üniversite Hastanesinde Verem Haftası nedeniyle ziyaretler yapmayı planlamaktayız” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Ağrısı olan hastalar Kayseri Şehir hastanesi Algoloji kliniğinde şifa buluyor

Kayseri Şehir Hastanesi birçok farklı birimde olduğu gibi Algoloji polikliniğinde de şifa dağıtmaya devam ediyor. …