Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Velilerden, Erciyes ilköğretim-ortaokulu önünde tepki..

Velilerden, Erciyes ilköğretim-ortaokulu önünde tepki..

Erciyes ilköğretim Ortaokulu’na yeni öğrenci alınmamasına tepki gösteren veliler, okul önünde basın açıklaması yaptı ‘Okulları nitelikli niteliksiz diye ayıranlar, tüm okulları nitelikli yapamadıkları için nitelikli devlet okullarını kapatıp tüm okulları amaçları doğrultusunda niteliksizleştirmek istiyor’ dedi. Erciyes ilköğretim Ortaokulunun Kayseri genelinde başarı seviyesinin çoğu özel okulların bile üzerinde olduğunu ve bunun alınan raporlarda görüldüğüne dikkat çeken veliler, basın açıklamasında şunları söyledi.

“Fakat yeni atanan okul müdürü ve il milli eğitim müdürünün kimsenin bilgisi olmadan yaptırmış olduğu çalışmada okul öğrencilerin çoğunun okul ikametinde olmadığı öğrencilerin büyük bir kısmının farklı bölgelerden geldiği bilgisi Sayın Kayseri valimize iletilmiş vali beyde okulun bu sene kademeli olarak kapatılması talimatını vermiş yani okul bu sene daha sonraki yıllarda kayıt almayacak şuanki okula devam eden sınıflardan (6-7-8.sınıflar) öğrenciler mezun olana kadar ortaokul kısmı açık kalacakmış. Milli eğitim bakanlığından bu durum hakkında görüş sorulmuş okulun kapatması yönünde olumlu görüş gelmemiş.

Bizim mücadelemiz vali beyin bu konuda yanlış bilgilendirilmesi bu okul açılırken boydak ailesi ve valilik arasında imzalanan protokolde bu okula kayıt yaptıracak Kişiler hem adresten kayıdı düşen öğrenciler hemde Erciyes Üniversitesinde çalışan kişilerin çocuklarının faydalanacağı şartı olmasına rağmen il milli eğitim müdürü ve okul müdürünün bu çabalarının çevremizdeki özel okullara finansman sağlamak istediklerini düşünmekteyiz. Bu konudaki başarı olduklarını son 1 aydır öğrenci velilerinin kayıtlarını özel okullara taşımasından anlamaktayız.

Bir diğer konuda okuldaki başarılı öğretmenlerimiz durumları bu sene kayıt almadığı için öğretmenlerimizin bir kısmı norm fazlası oldu ve başka okullara mecburen gidecekler sonuç olarakta önümüzdeki yıl öğretmenlerimizi çoğu norm fazlası olacak orta okul kısmı tamamen parçalanıp yok edilecek bu konuyu size anlatırken bile içim açıyor bu konuda sizler yardım talep ediyoruz. Bu kadar başarılı bir okulu biz Öğrenci velilerini kendilerine sermaye olarak gören özel okullara rica ediyorum yönlendirmeyin. Sayın Kayseri valimizi bu yanlış kararından döndürmemize yardımcı olun. Devlet bu konuda mağdur olan vatandaşlarının yanında olmalıdır sermayedarların değil.”

(Haber: Davut Güleç)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

AGÜ’de “Yaratıcı Endüstrilerin geliştirilmesinde üniversitelerin rolü” konferansı

British Council ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından desteklenen Connect for Creativity projesi kapsamında ‘Yaratıcı Endüstrilerin …