Ana Sayfa / Haberler / Gündem / Valiler, büyükelçiler, emniyet müdürleri kararnamesi yolda

Valiler, büyükelçiler, emniyet müdürleri kararnamesi yolda

Kurban bayramı öncesi çıkması beklenirken, çeşitli nedenlerle bayram ve tatil sonrasına bırakılan  büyükelçiler, Valiler ve Emniyet müdürleri kararnamesinin her an imzalanması bekleniyor. Kararname ile Vali Süleyman kamçı ve Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’ın Ankara’da daha aktif görevlere atanarak terfi etmelerine de dikkat çekiliyor.

24 Haziran partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesinden sonra, yeni dönem atamalarda devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararnamelerle yapılan atamalarda, hangi Valilerin, Emniyet Müdürlerinin ve bürokratların terfi edeceği, kimlerin pasif görevlere alınacağı da merak konusu oldu.

Dışişleri Bakanlığı’nda büyükelçiler, İçişleri Bakanlığı’nda ise Valiler ve Emniyet müdürleri kararnamelerinin hazırlanarak  Cumhurbaşkanlığına gönderildiği, bununda her an imzalanacağı bekleniyor. Yeni sistemle Erdoğan’ın yurt dışında görevlendirmelerde atamalar, sadece büyükelçilerle sınırlı olmayabilecek, yurt dışına ‘özel temsilci’ ataması da yapabilecek.  Yine çıkartılan kararname ile tıpkı büyükelçilerde olduğu gibi Erdoğan ilk kez doğrudan valilerle ilgili atamalarda yapabilecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erken emekli olmak isteyenlerde aranan şartlar belli oldu

1 Mayıs 2008’den sonra ilk kez sigortalı olan ve 7.200 gün prim ödeme şartını 1 …