Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Uyuşturucu, tarihi eser, fuhuş, hırsızlık operasyonları, intihar ve kazaen ölüm

Uyuşturucu, tarihi eser, fuhuş, hırsızlık operasyonları, intihar ve kazaen ölüm

Ramazanın başlamasıyla birlikte olaylar, operasyonlarda durmadı. Kayseri Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ihbar üzerine, bir kargo şirketi aracılığı ile uyuşturucu madde ticareti yapan S.Y.(36), H.A. (34), R.K. (34) ve M.K.’yı (32)’yi lokum kutusu altına gizlenmiş 37 gram metamfetamin maddesi ile yakalarken, bir başka operasyonda 4’ü uyuşturucu kullanan 5 kişi enselendi. H.Y. (20) gözaltına alındı. Uyuşturucu ticareti yapan İ.B.(26) ve S.Ö.’de (33) yakalandı.

Jandarma ekiplerinin; Tokat, Kayseri ve Adana’da  tarihi eser kaçakçılarına yönelik yaptığı operasyonda  13 kişi, 702 altın sikke, 87 bronz sikke, 66 çeşitli figürlerde tarihi obje, dedektör, bir hilti, iki ruhsatsız tüfek ve iki kurusıkı tabanca ile gözaltına alındı.

Kayseri’de bir süre önce  fuhuştan gözaltına alınan 11 kişiden Ö.Ö., E.Y., S.D., S.Y., Ü.M., R.T. ve M.F.Ç. tutuklandı, M.T., M.K., S.C. ve C.Ç. serbest bırakıldı.

Konya’da, çalıştığı baz istasyonlarının tanesi bin lira olan akülerini giydiği iş elbisesi ile çalan B.Y.8 akü ile yakalandı. Borcundan hırsızlık yaptığını iddia eden B.Y. tutuklandı.

Seyir halinde iken Manisa’nın Salihli ilçesi Yörük mahallesinde mola veren Y.E. ve 2 çocuğunun gözü önünde eşi H.E. (31) dengesini kaybederek uçuruma düşerek öldü.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan bir ilkokulda, 9 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunmakla suçlanan sınıf öğretmeni F.A. (53), kaldığı cezaevinde asılı bulundu.  Olaylarla ilgili soruşturma devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Havalı uyuşturucu operasyonunda 5 ton kubar esrar ele geçirildi

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu ile mücadele kapsamında helikopter destekli denetimlerini sürdürürken, çalışmalarla son 1 …