Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Uyuşturucu, kenevir, hırsızlık ve tarihi eser operasyonu

Uyuşturucu, kenevir, hırsızlık ve tarihi eser operasyonu

Polis ve Jandarma ekiplerinin ayrı operasyonlarında, toplam 25 kişi uyuşturucu, çeşitli tarihi eser ve dişi hint keneviri ile ele geçirildi.

Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin eş zamanlı ilk operasyonunda, Y.Ç., R.İ., Ş.T., A.A., A.G., F.S., A.K., F.E., H.K., E.S., E.D., E.K. ve O.D. isimli 13 yakalandı. Aramalarda; toplam 9.38 gram metamfetamin maddesi, 1 adet reçeteye tabi hap, 3.42 gram esrar maddesi, 1.02 gram skunk maddesi elde edildi. Bu kişilerden 11’ine uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak  suçundan işlem yapıldı.

Ekiplerin, uyuşturucu madde ticareti yapanlara yönelik planlı projeli, 2 ay süreli teknik takipli operasyonunda ise 7 kişi yakalandı. Aramalarda, 6 parça  halinde 3.15 gram metemfetamin maddesi, 1 parça halinde  esrar maddesi bulundu. Ş.T. (36) uyuşturucu ticaretinden gözaltına alındı.

Melikgazi Polis Merkezi ve Narkotik Şube müdürlüğü ekiplerinin Melikgazi ilçesi Kazımkarabekir mahallesinde gerçekleştirdiği baskında, bin 232 kök hint keneveri ele geçirildi, bahçe sahibi E.S.(40) uyuşturucu madde ticareti yapmak ve 2313 SKM suçundan gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Kocasinan ilçesi Kızık ve Buğdaylı mahallesinde yaptığı baskında ise S.Ö.’nün üzerinde 1 gr. metamfetamin, 1 gr.toz esrar, A.F.’nin evinde 20 gr.esrar, 5 gr.metamfetamin, 3 adet tabanca, 32 mermi, 2 adet av tüfeği, 48 kartuş,  çalıntı 1 motosiklet,  tarihi eser olduğu değerlendirilen 14 yüzük, 1 heykel, 1 kaşık, 99 sikke ile 1 çim biçme makinesi, 3 televizyon, 1 inşaat asansörü ele geçirildi. Ayrıca evde bulunan ve Jandarmadan kaçarken yakalanan T.K.’nin 2 ayrı hırsızlık suçundan, A.F.’nin de uyuşturucu madde kullanmaktan arandığı saptandı. A.F., T.K., S.Ö. ve D.D.’nin sorgusu devam ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Hainler 3 askerimizi Şehit etti

Şırnak Valiliği’nden  bu konuda yapılan açıklamada “Şırnak İl Jandarma Komutanlığımız emir komutasında, Silopi ilçemiz sınırları …