Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Uluslararası Atik Bükreş Ekonomi Forumu ve İşbirliği protokolü

Uluslararası Atik Bükreş Ekonomi Forumu ve İşbirliği protokolü

Protokolde  konuşan Eskişehir Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucu Müdürü İsmail Erdal “Türkiye olarak gerek yüksek öğretim gerekse de mesleki eğitim olarak bu piyasa açığına cevap verebilecek kurumlara sahibiz. Önümüzdeki yıllarda bu konuda Romanya iş adamları ile işbirliğine hazırız” dedi.

İsmail Erdal konuşmasına şöyle devam etti.

“Yapılacak olan bu İşbirliği Protokolü ile Belediyeler, Ticaret Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında Eğitim, Kültürel, Sosyal ve Ekonomik alanlarda işbirliği sağlayacak şekilde çalışmalar yürütülecektir. Uluslararası işbirliği çerçevesinde yapılacak bu çalışmalar 53 ülkede faaliyet gösteren 147 ATİK Başkanlıklarının koordinasyonu İle sağlanacaktır.  Bu protokol Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki nüsha halinde imzalanmıştır. Her iki nüsha da aynı içeriğe sahiptir ve imzalandığı tarihten ibaren geçerlidir. Okulumuz Eskişehir Özel Yesevi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurucu müdürü, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği kapsamında “Doğum Öncesi Bakım Staj Hareketliliği Projesi” adlı ve 2018-1-TR01-KA102-055792 nolu projemiz kapsamında yurt dışında bulunma sürecinde platformda okul müdürümüze söz hakkı verildi. Okul müdürü İsmail ERDAL, bizde Türkiye’de Eğitim hizmeti veren bir iş adamı ve eğitimci olarak Avrupa’daki bu dayanışmanın ülkemiz ve Avrupa için büyük hizmetlere vesile olacaktır. Türkiye iş adamları olarak Avrupa’da özel eğitim kurumlarında Türk iş adamlarının bu alanda da faaliyet göstermesi gerekmektedir. Türkiye olarak gerek yüksek öğretim gerekse de mesleki eğitim olarak bu piyasa açığına cevap verebilecek kurumlara sahibiz. Önümüzdeki yıllarda bu konuda Romanya iş adamları ile işbirliğine hazırız. Programa katılan 147 başkanımıza çalışmalarında başarılar dilerim…”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

NNYÜ’de mali müşavirlik ve kariyer imkanları konferansı

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İş ve Kariyer Kulübü tarafından “Mali Müşavirlik Mesleği ve Kariyer …