Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Üç ayrı uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

Üç ayrı uyuşturucu operasyonu: 7 gözaltı

Uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik Emniyet Narkotik  Şube Müdürlüğü ve  Melikgazi araştırma  ekiplerince yapılan çalışmalarda R.G.A,O.M,C.K ve M.A  isimli şahıslar birlikte yakalandı. Yapılan aramalarda 60 adet extacy hap uyuşturucu maddesi ele geçirildi, R.G.A., O.M., C.K. isimli şahıslara  uyuşturucu madde kullanmak, M.A.  ise Uyuşturucu madde ticareti yapmaktan gözaltına alındı.

Yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu bir şahsın Kayseri’ye kullanımı yasak olup yeşil reçeteye tabi Uyuşturucu etkisi yapan haplardan yüklü miktarda getireceği bilgisi üzerine  düğmeye basıldı. Yabancı uyruklu J.İ. aracı ile birlikte Malatya yol uygulama noktasında yakalandı.  Aramalar sonucunda aracın kapılarına zulalanmış şekilde  bin 400 adet yeşil reçeteye tabi Tramadol hap, 4 bin adet yeşil reçeteye tabi Zolam hap, ayrıca üzerinde 1 fişek esrar maddesi ve 2 adet captagon uyuşturucu hap bulundu.  J.İ. Uyuşturucu madde ticaretinden gözaltına alındı.

Bir başka operasyonu ise Melikgazi devriye ekipleri  ve Narkotik şube Müdürlüğü ekipleri birlikte yaptı. Operasyonda  T.B. ve Suriye uyruklu A.B.  yakalandı. Aramalarda metamfetamin uyuşturucu maddesi ele geçirildi, ikiside gözaltına alındı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Çocuklar, ‘Trafik Eğitim Tırı’nı sevdi

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde erken yaştaki çocuklarda trafik bilinci ve farkındalığının oluşturulması …