Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri’de ilk defa polis korosu konser verdi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kayseri’de ilk defa polis korosu konser verdi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle devam etti. Hafta dolayısıyla Atlı Polis Grup Amirliği’nde bir dizi program gerçekleştirildi.

Programa Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüseyin Bekmez Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, , Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile kurum kuruluş müdürleri, ve davetliler katıldı.

Gecede bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Bugün itibarıyla  asayiş, trafik, terör ve diğer konularda diğer illerle kıyaslandığında üst düzeyde görev yaptıklarının altını çizdi.

Huzur ve güvenliğinin sağlanması için üst düzeyde görev yapmaya çalıştıklarını aktaran Kulular; “ ” Mensubu olarak gurur duyduğum bu teşkilat 174 yılda büyük bir aşama kaydederek bugün dünyadaki bütün polis teşkilatlarıyla aynı hatta onlardan daha üst düzeyde görev yapmaktadır. Bugün Türk Polis Teşkilatı 300 binin üzerinde mensubuyla görevini yapmaktadır. Kayseri’de 4 bin 400 polis ile görevimizi ifa etmekteyiz. Asayiş konusunda ilimizde huzur ve güvenin tesisi için gece gündüz, 24 saat görev yapmaktayız. Bugün asayiş, trafik, terör ve diğer konularda diğer illerle kıyaslandığında üst düzeyde görev yapmaktayız. Polis teşkilatının görevini tam olarak yapması için mutlaka personel olması gerekir. Aynı zamanda teçhizatının olması gerekiyor” dedi.

Vali Şehmus Günaydın ise toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasında sadece güvenlik güçlerine değil vatandaşlara da görev düştüğünü hatırlatarak şunları söyledi:

“Ülkemizin birliği ve bütünlüğü için emniyet teşkilatımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte jandarma teşkilatımızla beraber büyük bir fedakarlıkla görev yapıyorlar. Aynı zamanda emniyet teşkilatımız vatandaşımızın huzur ve güvenliği için de jandarmamız da kırsalda yine vatandaşımızın huzuru ve güveni için büyük bir özveri ve fedakarlıkla görev yapıyorlar. Bizler, hem idareciler olarak hem vatandaşlarımız olarak da görev yapan arkadaşlarımızın işlerini kolaylaştırmamız, destek olmamız lazım. Küçük bir dikkat dahi çok büyük felaketleri önleyebilir. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum; lütfen yaşadığınız şüpheli olayları anında güvenlik birimlerimize bildirin” ifadelerini kullandı.

Gecede İl Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan koro Kayseri’de ilk kez Türk Halk Müziği konseri verirken  davetlilerden tam not aldı. Programın sonunda ise günün anısına plaket töreni gerçekleştirildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Uyuşturucuya 6 gözaltı, 5 tutuklama

Emniyet Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince  uyuşturucu madde ticareti yapan, uyuşturucu madde sevk eden …