Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / TSK’nin ‘Zeytin dalı harekatı’na miniklerden anlamlı mektuplu destek

TSK’nin ‘Zeytin dalı harekatı’na miniklerden anlamlı mektuplu destek

Çınar Koleji’nin göz nuru 1. Sınıf öğrencileri kısa zaman içinde okuma-yazmaya geçtiler. Tüm birinci sınıf öğrencileri, her fırsatta okuma yazma becerilerini geliştirmenin yanı sıra milli ve manevi değerlerimizi yaşatma konusunda da adından söz ettiren etkinliklere imza atıyorlar.

 “Zeytin Dalı Harekatı”nda kahramanca mücadele eden Mehmetçiklere moral vermek ve destek olmak amacıyla minik yürekler Öğretmenlerinin gözetiminde duygularını ve düşüncelerini mektup satırlarına aktardılar.

Mektuplarında samimi duygularına yer veren öğrenciler “Asker Ağabeylerim; Afrin’deki herkesi, tüm Müslümanları koruyımn, sizler için dua ediyoruz” diye yazdılar. Bazı öğrenciler ise sevgilerini belirterek “Asker ağabeylerimizin sizleri çok seviyoruz; sizin için dua ediyoruz” diye cümlelerine başladılar.

Hazırladıkları mektupları tek tek katlayan ve zarflayan öğrenciler; isme özel olarak yazılan mektuplarını alıp en yakın PTT’nin yolunu tuttular. Sempatik davranışları ile ilgi odağı olan öğrenciler “Mehmetçik… Çok Güçlü…” diye hep bir ağızdan Afrin’deki vatan evlatlarına iyi dileklerde bulundular.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Öğrenciler, Berlinde Staj yapıyor

Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın altında yer alan Erasmus+ Mesleki Eğitim …