Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Belediyelerden haberler (18.08.2019)

Belediyelerden haberler (18.08.2019)

TALAS MECLİSİNDEN ALİ DAĞINA YEŞİL DOKUNUŞ

Talas Belediyesi Meclis Üyeleri, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile birlikte Ali Dağında fidan dikti.

Başkan Yalçın ve meclis üyeleri Ali Dağı 360 Projesi yürüyüş alanında buluştu. AK Parti, MHP ve İyi Parti’li meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, 100 adet çam fidanı toprakla buluştu.

Bu etkinliği her 15 günde bir düzenlediklerini belirten Başkan Yalçın şunları kaydetti: “Bugün 100 tane çok yetişkin, en az 3 metre boyunda çam fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Ben meclis üyelerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Üzerlerinde de inşallah Ali Dağına ağaç diken herkesin isimleri yazılacak.”

Başkan Yalçın, fidan diken herkese teşekkür ederek bunun bir sadakayı cariye olduğunu söyledi.

AK Parti Belediye Meclis üyesi Musa Soykarcı ise şunları söyledi: “Talas Belediye Başkanımız Mustafa Yalçın Bey’in öncülüğünde meclis üyelerimiz ve belediye bürokratlarımızla birlikte Ali Dağı 360 bölgesinde çam dikiyoruz. Yani buraların ağaçlandırılması çok önemli biz ekip olarak büyük bir gayretle, şevkle elimizden geleni yapıyoruz.”

MHP Meclis Üyesi Orhan Say da bundan sonra Ali Dağının ağaçlandırılmasına çok önem verildiğini ifade ederek, “Buralar sadece meşeyken şimdi çam ormanı haline geliyor. Arkadaşlarımıza da çok teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra daha çok olacak. Burada herkesin gelip ağaç dikmesini de istiyoruz. Hiç ağaç dikmeyen insanlar vardır, o zevki mutlaka yaşasınlar ve çocuklarına da yaşatsınlar.”

İyi Parti Meclis Üyesi Hasan Özsoy, ağaç dikmeyi kutsal bir vazife olarak gördüklerini ve Talas Belediyesinin bu tür çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

MELİKGAZİ’DE DEPREME DAYANIKLI YENİ MAHALLELER İNŞA EDİLİYOR

17 Ağustos depreminin yıl dönümünde bir açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, depremin Türkiye için önemli bir milat olduğunu söyleyerek, Melikgazi Belediye’sinin yeni deprem yönetmeliğine uygun birçok kentsel dönüşüm çalışması yaptığını vurguladı.

20 yıl önce 17 Ağustos 1999 günü saat 03.02’de meydana gelen merkez üssü 7,4 şiddetindeki deprem ülke genelinde derin yaralar açtı.

Alınacak önlemler ve yeni hazırlıklar açısından Melikgazi Belediyesi’nin kentsel dönüşümü başlatan belediyeler başında geldiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “17 Ağustos depremini unutmadık. Toplum olarak tarihimiz boyunca depremlerin acısını yakından yaşadık. Binlerce insanımızı kaybettiğimiz Marmara Depremi, bu konuda alınacak önlemler ve hazırlıklar noktasında bir milat oluşturdu. Binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihte yerini almıştır.” dedi.

Depremlerden çıkarılması gereken dersler olduğunu ve Melikgazi Belediyesi’nin birçok mahallede kentsel dönüşümü başlattığını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Yenilenmiş hali ile Küçükali, Küçükmustafa, Battalgazi ve Anbar gibi mahallelerimizi eski ve dayanıksız halinden kurtarıp şehrimize kazandırdık. Sonuç olarak, depremler olacaktır bunu önleyemeyiz, ancak buna karşı gerekli önlemeleri almakla sorumluyuz ve bu sorumluluğumuzu yerine getirmek için daha çok çalışmalıyız.” diye konuştu.

Başkan Palancıoğlu, konu ile alakalı şunları kaydetti:

“İlçemiz sınırları içinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında virane, tehlike arz eden, imarsız yapılar mülk sahiplerince bizzat kendilerince yıkıldı. Bu mahallerde modern, planlı, sağlıklı ve en önemlisi depreme dayanıklı mekanlar inşa edildi. 172 ayrı blokta 11 bin 346 daire ve 108 dükkan yeni deprem yönetmeliğine uyarak şehrimize kazandırıldı.”

TOKİ ESNAF SİTELERİNDE ALT YAPI ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa PalancıoğluMimarsinan Bahçeli evler Mahallesi’nde TOKİ ve Kayseri Esnaf Odası’nın işbirliği ile esnaflara yapılan TOKİ evlerinde devam eden çalışmaları inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Esnafların sitelerinde daha konforlu yaşamaları için belediye olarak bölgede teknik alt yapı ve üst yapı çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu şunları söyledi:

“TOKİ’ tarafından  esnaflar için yapılmış olan 834 daireden oluşan sitedeyiz. TOKİ ve Esnaf Odası işbirliğinde bu evler yapıldı. Bizde elimizden geldiğince yolu, kaldırımı ve alt yapısıyla ilgili çalışmalara başladık. Kaldırımlar tamamlanmış durumda. Yakın zamanda asfalt çalışması da tamamlanarak 834 konutun alana ulaşımını sağlayacağız. Alt yapıyı da tamamladık. Burada oturacak esnaf kardeşlerimize hayırlı olmasını dilerim. Yaptığımız çalışmalarla burada yaşayacak vatandaşlarımızın konforunu sağlayacağız.”

MİMARSİNAN-BAHÇELİEVLER MAHALLESİ ASFALTLANDI
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Bölgesinde saha incelemesi yaparak Bahçelievler Mahallesi’nde devam eden yol çalışmalarına katıldı.
Melikgazi ilçesinin birçok bölgesinde alt yapı ve üst yapı çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Mimarsinan Bahçelievler Bölgesindeyiz. Burada da yeni asfaltlanmış çalışmalarımız tamamlanmış durumda. Bölgede yeni yerleşim yerleri var buraların taşınmasıyla birlikte rahatlamasını sağlamak amacıyla 1 kilometre uzunluğunda 8 metre genişliğinde asfalt yolumuzu tamamladık. Şimdi çizgilerini de çizip vatandaşlarımızın kullanımına açıyoruz.” dedi.
Yaz boyunca yoğun bir şekilde asfalt ve kaldırım çalışmalarının süreceğini ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, “Melikgazimizin her bölgesine asfalt kaldırım olmak üzere ihtiyaç olan her şey yapılıyor.  Dolayısıyla Bahçelievler Bölgesi’ne de yayalarımız için yeni kaldırımlar yapmış olduk. Vatandaşlarımıza da Allah ağız tadıyla yeni evlerinde oturmayı nasip etsin.” diye konuştu.
Başkan Dr. Palancıoğlu, asfaltı dökülen yolun tamamlanmasından sonra yol çizgisini de yaptırarak yolu vatandaşların hizmetine sunduklarını belirtti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

DSİ Kayseri’de 355 bin 935 dekar zirai araziyi sulamaya açtı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Kayseri’de yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza …