Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / TKB ve KİGDER’den ‘Cumhuriyet korosu’ ve konseri Milli marşlarla coşturdu

TKB ve KİGDER’den ‘Cumhuriyet korosu’ ve konseri Milli marşlarla coşturdu

Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şubesi ile Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER)’nin Cumhuriyet’in 95. yıldönümü nedeniyle gerçekleştirdiği ‘Milli Marşlar Korosu’ herkesi hem duygulandırdı hem de coşturdu.

Kadir Has Kongre Merkezindeki konserin açılışında  konuşan Türk Kadınlar Birliği Şube Başkanı Ayşe Uzunlu, hayalindeki ‘Milli Marşlar Korosu’nu KİGDER’le hayata geçirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşadığını belirterek “Milli Marşlarımız, kahramanlık şiirlerimiz ulusal birliğimizi ve bütünlüğümüzü, ortak kültürümüzü ortaya koyuyor. Milli, manevi gücümüzü artırıyor. Tarihsel kültürümüzü saygı ve gururla yaşatıyor. Milli Marşlarımız milli bayramlarımızın olmazsa olmazıdır. Bu nedenle bu yıl Milli Marşlar Korosu ile karşınıza çıktık” derken KİGDER Başkanı  ve koro şefi Sema Karaoğlu’da, 30 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilk sabahında, Mustafa Kemal Atatürk’ün bir enkaz devraldığını, o enkazdan günümüze uzanan modern Türkiye’nin hikayesini başlattığına dikkat çekerek, böylesi koro ve konserden gurur duyduğunu açıkladı.

Daha sonra, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin de okunduğu konserde, anaokulu çocukları, yetişkinler, kadın ve erkeklerden oluşan 110 korist, ‘Atatürk Ölmedi, Harbiye Marşı, Mülkiye Marşı, Atatürk Çocukları, Gençlik Marşı, İleri Marşı, İzmir Marşı, Onuncu Yıl Marşlarını salonu dolduranlarla birlikte  seslendirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Tarihi Kentler Birliği’nden Büyükşehir ve Melikgazi’ye büyük ödül

TARİHİ KENTLER’DEN BÜYÜKŞEHİR’E BAŞARI ÖDÜLÜ  Kayseri Büyükşehir Belediyesi Tarihi Kentler Birliği’nin Başarı Ödülü’ne layık görüldü. …