Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / TDP’den ‘bilgilendirme toplantısı’

TDP’den ‘bilgilendirme toplantısı’

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, halkın bilinçlendirilmesi ve bina görevlilerinin bilgilendirilmesi amacıyla toplantılarına devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü güvenlik olgusunda farkındalık oluşturmak ve halkımızın bilinçlendirilmesi amacıyla  toplantılarını sürdürüyor.

Kocasinan ilçesi Ziya Gökalp Mahallesi Zübeyde Hanım İlkokulunda öğrenci velililerine yönelik olarak ikametten hırsızlık, dolandırıcılık, internet güvenliği, okul güvenliği 155 Polis İhbar Hattının önemi konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplam 105 öğrenci velisinin katılım sağladığı toplantı sonunda görüş alış verişinde bulunularak velilerin soruları cevaplandırıldı.  Vatandaşlar bu topantıların sık sık tekrarlanmasını talep etti.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri; halkın huzur ve güvenliği ,155 Polis İmdatın önemi, hırsızlık ve dolandırıcılık olayların önüne geçilebilmesi amacıyla Melikgazi ilçesi Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde bulunan apartman  bina görevlilerine yönelik toplantı yaptı.

Şube Müdürlüğü olarak halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında; bina görevlilerine 155 Polis İmdat, özellikle İkametten Hırsızlık ve Dolandırıcılık konularında bilgilendirmelerde bulunuldu. 155 Polis İmdatın önemi  ve hangi şüpheli durumlarda 155 Polis İhbar Hattının kullanılması gerektiğinin altı çizilen toplantıda  ayrıca internet güvenliği ve genel asayiş konularında da bilgilendirmeler yapıldı.  Yaklaşık 40 bina görevlisinin katılım sağladığı toplantı sonunda görüş alış verişinde bulunuldu, sorular yanıtlandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Tayini çıkan hakim ve Savcı için veda yemeği

Kayseri’nin Bünyan  ilçesinde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle tayinleri çıkan hakim ve …