Ana Sayfa / Haberler / Politika / Talas’ta toplu ve sağlık ocağı açılışı

Talas’ta toplu ve sağlık ocağı açılışı

TALAS’TA 50 HİZMETİN TOPLU AÇILIŞI

Talas Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan 50 hizmetin toplu açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Osmanlı Kültür Evi önündeki tören, mahalli sanatçı Ersin Çimen’in sazıyla sözüyle mini bir türkü konseri ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunuşunun ardından konuşan Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Talas’ı çok sevdiklerini ve bugüne kadar gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Bugün toplu açılışımızın dışında onlarca eseri ilçemize kazandırdık. Hayırlı olsun” dedi.

Başkan Palancıoğlu, “Ekranda gördüğünüz yollar, parklar ve yeşil alanlar ile şadırvan ve Osmanlı Kültür Evi Ek Binası’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Talas’ta beş yılda vatandaşlarımıza camiler, okullar, sağlık ocakları, 112 acil istasyonları, Kur’an kursları gibi onlarca hizmet sunduk. Bu hizmetlerin içinde özellikle Osmanlı Evi önceki belediye başkanımız Rıfat Yıldırım zamanında açılmış ve yoğun olarak kullanılıyordu. Ancak artık ihtiyaca cevap veremeyince ek binayı yaptık ve vatandaşlarımıza nezih ve güzel bir hizmet sunduk. Burası emekli büyüklerimizin bütün günlerini geçirdiği bir mekan haline geldi. Bu nedenle hizmet kalitesini yükselttik.” ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkan Adayı Mustafa Yalçın da, yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Palancıoğlu’na teşekkür etti.

Konuşmaların ardından 24 noktadaki yol, 19 noktadaki park ve yeşil alan, 6 noktadaki şadırvan ile Osmanlı Kültür Evi Yeni Binasının toplu açılış kurdelesi kesildi. Törenin sonunda vatandaşlara çay ve tatlı ikram edildi.

SERVET ZİYA USTAOĞLU SAĞLIK OCAĞI HİZMETTE

Mülkiyeti Talas Belediyesine ait arsa üzerine hayırsever Ziya Ustaoğlu tarafından Mevlana Mahallesine yaptırılan Servet Ziya Ustaoğlu Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

İçerisinde aile hekiminin yanı sıra diş hekiminin de hizmet vereceği merkezin açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunuşuyla başladı. Törende konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Kayseri’nin hayırseverleriyle ünlü bir şehir olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ziya Amcamızı rahmetle anıyor, Servet Teyzemize hayırlı uzun ömür diliyorum. Kayseri, hayırseverleriyle Türkiye’nin gururu bir şehrimizdir. Aramızdan ayrılan bütün hayırseverlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı Zekeriya Güney, Talas’ın sürekli büyüyen ve gelişen yapısına dikkat çekerek, “Artan ihtiyaçlar da belediyelerimiz ve hayırseverlerimizle birlikte vatandaşlarımıza hizmet olarak sunuluyor. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mevlana Mahallesi’nin 70 bin nüfusuyla Kayseri’nin en kalabalık yerleşim yerlerinden olduğunu belirterek, “Bu merkezin bir özelliği buraya gelen vatandaşlarımızın çocukları oyun gruplarında eğlenebilecek. Hastalar ise aşağıdan ilaçlar alınabilecek. Dolayısıyla nitelikli bir merkez oldu. Allah Ziya Amca gibi hayırseverleri başımızdan eksik etmesin. Mekânı Cennet olsun. Bizler hayırseverlerimize yük olmayıp, o işin ucundan tutarak her türlü eksikleri gideriyoruz.” şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Ramazan Benli, “Mustafa Palancıoğlu başkanımızla başladığımız ve adeta bereket yaşadığımız açılışlarımıza bir yenisini ekledik. Burası aile sağlığı ile diş polikliniğinin hizmet vereceği bir merkez. Başkanlarımızın desteğiyle sağlık merkezlerimizi açmaya devam ediyoruz. Burada güzel bir örneğini görüyoruz. Arsası belediyemizden, bina hayırseverimizden, personel de İl Sağlık Müdürlüğünden. İşte el ele hizmetin bereketi budur.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından dualarla Servet Ziya Ustaoğlu Aile Sağlığı Merkezi ve yanındaki üç eczanenin açılış kurdelesi kesildi. Törenin sonunda merkez gezilirken, hayırsever Ziya Ustaoğlu’nun eşi Servet Ustaoğlu, merkezdeki ilk muayene edilen hasta oldu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş:Her şey güzel olacak

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerinde vatandaşın milli iradeye sahip …