Ana Sayfa / Haberler / Politika / Talas’ta Mesken Sorunu Kalmayacak

Talas’ta Mesken Sorunu Kalmayacak

İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, Talas’ta meskeni olmayan binalarda yaşayan vatandaşların dertlerine derman olacaklarını belirterek, “Talas’ta mesken sorununu kökten çözeceğiz.” Dedi.

İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Av Osman Haymana, İlçede vefat eden vatandaşların cenaze namazlarına katılıp, ailelerini ziyaret edip taziye dileklerini iletti.

Av. Haymana, Talas Spor Salonunda oynanan Melikgazispor-Sorgunspor Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye futbol takımlarının maçını izledi.

Talas’taki esnafları yalnız bırakmayan ve sık sık ziyaret eden Av. Haymana, akşam ise apartman toplantısına katıldı.

Apartman sakinlerinin sorunlarını dinlen İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, vatandaşların yaşadığı sorunların başında ekonomik kaygıların geldiğine dikkat çekerek, Talaslıların belini büken mesken sorununa derman olacaklarını söyledi.

Av. Osman Haymana sözlerine şöyle devam etti: “Gittiğimiz her apartman toplantısında öncelikli olarak ekonomik sorunlar, sonrasında ise mesken sorunu ile karşılaşıyoruz. Apartmanlar yapılmış, hemşerilerimiz kredilerle aldıkları evlere yerleşmiş ama meskeni olmadığı için abonelik alamamışlar, tapularına kavuşamamışlar! Bu insanlar başımızı sokacak bir evimiz olsun diye dişinden tırnağından artırdıklarının üzerine bankadan yüksek faizli kredi çekip ev alacak ama belediyenin denetim eksikliğinden dolayı meskeni olmayacak! Bu anlaşılır gibi değil. Neden imara açılan, parsellenen ve yapı izni verilen noktalar denetlenmez? Belediye işini yapmamış, çalışmamış. Peki, bu masum insanların günahı ne? Neden mesken verilmiyor bu insanlara? Müteahhit ile yaşanan sorunun bedelini neden masum insanlar ödemek zorunda kalsın? Belediye’nin eksikliğinin faturası neden bu masum insanlara kesiliyor? İşinizi düzgün yapsaydınız bu ve benzeri sorunlar yaşanmazdı. Talaslıların en büyük sorunlarının başında gelen mesken sorununa derman olacak projelerimiz hazır. 1 Nisan gününden itibaren öncelikle bu yaraya bir neşter vuracağız ve mesken sorununu kökten kazıyacağız. Belediyeler millete hizmet için vardır, milletin işini kolaylaştırmak için vardır, milletin refah seviyesini yükseltmek için vardır, milletin kültürel ve sanatsal alanlardaki yeteneklerini keşfedecekleri alanları inşa etmek için vardır. Millet olmazsa belediyeler olmaz. Milletin olan belediyeleri millete hizmet için yöneteceğiz.”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Şehit Gazi Birlik Sen Temsilcisi malül gazi Mete Kurt: Açılım süreci tekrar mı başlıyor?

Türkiye  Harp malülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı döneminde, siyasilere teröre …