Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / SSK Hastanesi’nin ‘güleç’ yüzü Dr.Nevzat Ekincioğlu’nu kaybettik

SSK Hastanesi’nin ‘güleç’ yüzü Dr.Nevzat Ekincioğlu’nu kaybettik

Kapatılan SSK Kayseri Hastanesinin ‘güleç yüzü, hastaların dostu, kapısı herkese açık’ doktorlarından 71 yaşındaki Nevzat Ekincioğlu’nun ani ölümü herkesi üzdü. Gündüz evden çıkan Nevzat Ekincioğlu araçtaki eşi Hürriyet Ekincioğlu’na ‘bana bir şeyler oluyor’ dedikten sonra gittiği hastanede yapılan tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Hunat Hatun camiinde kılınan cenaze namazından sonra Asri mezarlıkta toprağa verilen Nevzat Ekincioğlu’nun cenazesine tıp camiası, yakınları ve hasta yakınları yoğun ilgi gösterdi.  Evli ve bir kız babası olan Doktor Nevzat Ekincioğlu emekli olduktan sonra mesleğine devam etmedi.

Milliyet Haberler Ajansı’nda çalışmaya başladığım 1984’lü yıllarda kendisi ile tanışma fırsatı bulduğum, rahmetli babam ve bazı yakınlarımın işini kolaylaştıran, her gittiğimde çay içmeden bırakmayan, arada sırada haber desteğide gördüğüm  Doktor Nevzat Ekincioğlu’na gazeteci Davut Güleç ve ailemle Allah’tan rahmet, yakınlarına  ve tıp camiasına başsağlığı dilerim.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Erciyes Üniversitesi Öğrencilerine “Organ Bağışı” Eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü, üzerinde hassasiyetle durduğu ‘Organ Bağışı’ konusunda yürüttüğü farkındalık eğitimlerine ara vermeden devam …