Ana Sayfa / Haberler / Spor / Spor haberleri (12.05.2019)

Spor haberleri (12.05.2019)

Okullar arası Küçük Bayanlar Hentbol Kayseri Birinciliği Sona Erdi

-2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı Okullar arası Küçük Bayanlar Hentbol Müsabakaları Neticesinde Hoca Yusuf Erdem Orta Okulu Kayseri Şampiyonu Oldu

Okullar arası küçük bayanlar hentbol il birinciliği sona erdi. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı okullar arası küçük bayanlar hentbol il birinciliği müsabakaları neticesinde Hoca Yusuf Erdem Orta Okulu yenilgisiz Kayseri şampiyonluğunu elde etti.

19 Nisan 2019 Cuma günü Talas Spor Salonu’nda başlayan müsabakalarda sırasıyla; Ahmet Paşa Ortaokulunu

7-8, Fatma Mustafa Hasçalık Ortaokulu’nu 9-10 ve Sahra Galip Ortaokulu’nu 6-12 lik skorlarla mağlup eden Hoca Yusuf Erdem Ortaokulu küçük bayan hentbol takımı uzun yıllardan beri hedeflediği Kayseri şampiyonluğunu bu yıl elde etti.

Turnuvada ikinciliği Ahmet Paşa Ortaokulu, üçüncülüğü Sahra Galip Özsan Ortaokulu dördüncülüğü ise Fatma Mustafa Hasçalık Ortaokulu takımları elde etti.

İki Okul Takımı Turnuvadan Çekildi

Sezon başında turnuvaya katılmayı planlayan ve fikstüre dahil edilen İldem İMKB Ortaokulu ile Sarıoğlan, Çiftlik Şehit Üsteğmen Nevzat Altuntaş Ortaokulu küçük bayan hentbol takımları müsabakalara katılmadı ve turnuvadan çekildi.

10 Mayıs 2019 Cuma günü küçük bayanlarda ikincilik sıralamasını belirleyecek olan müsabakada Ahmet Paşa Ortaokulu, Sahra Galip Özsan Ortaokulu’nu 11-8 lik skorla mağlup ederek ikinciliği elde etti.

Müsabakaların ardından Talas Spor Salonunda kupa ve madalya töreni düzenlendi. Törene; Hentbol Kayseri Temsilcisi Mehmet Fatih Kaymaz, turnuvaya katılan okulların beden eğitimi öğretmenleri, sporcular ve aileler katıldı.

Okullar arası küçük bayanlar hentbol birinciliğinde şampiyonluğu elde eden Hoca Yusuf Erdem Ortaokuluna kupa ve madalyaları okul takımı kaptanı Dilan’ın annesi Nurşen Karakurt tarafından verildi. Törende ikinci ve üçüncülüğü elde eden takımlara da kupaları beden eğitimi öğretmenleri tarafından takdim edildi ve günün anısına birlikte fotoğraflar çektirildi.

Turnuvada, Kayseri bölgesi klasman, il ve aday hentbol hakemleri düdük çaldı.

ERCİYESSPOR’LU MİNİKLER, BAŞKAN ÖZDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

 Hacılar Erciyesspor Kulübü Futbol Okulu’nda eğitim gören sporcular, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan’ın misafiri oldular.

Kayseri’de spor camiasında önemli bir yere sahip olan Hacılar Erciyesspor Kulübü’nün futbol şubesi sorumlusu ve Belediye Meclis Üyesi Halit Aysu, Genel Kaptan Kahraman Avcı, Antrenör Selçuk Gücer ve spor okulunda futbol eğitimi gören minik sporcular Başkan Özdoğan’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

Ziyaret dolayısıyla bir açıklama yapan futbol şube sorumlusu Halit Aysu “Belediye Başkanımız Sayın Bilal Özdoğan Bey’e, şimdiye kadar Futbol Okulumuza ve Hacılar Erciyessporumuza vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Şu anda 120 kişilik Hacılar Erciyesspor Futbol Okulu ordusu kuruldu. Bu gençlerimizin gelecekte hem Hacılar Erciyessporumuza hem de Türk sporuna en iyi şekilde katkı sağlayacaklarına eminiz. Bunun içinde gayretlerimiz devam ediyor. Daha iyi günler bizi bekliyor.” Şeklinde konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kaplanlar Soğanlı vadisinde

Tüm Dünyaya isimlerini kışın Erciyes ve çevresinde kar banyosu ve buzlu suya girmeleri ile duyuran …