Ana Sayfa / Haberler / Spor / Spor haberleri (08.02.2019)

Spor haberleri (08.02.2019)

Sporla güçlenen kadınlar Sevgililer Günü’nde kendi hediyelerini kendileri alıyor

Kadınların Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, Sevgililer Günü’nde özel bir kampanyaya imza atıyor ve kadınlara “Bu 14 Şubat’ta kendinize hediye alın!” diyor. 13-15 Şubat tarihleri arasında b-fit üyeliği alan kadınlar yüzde 14 indirim kazanıyor.

Türkiye’deki kadınları güçlendirme misyonuyla kurulan ve bu alanda pek çok uluslararası prestijli ödüle layık görülen b-fit, “en kıymetlin kendinsin, Sevgililer Günü’nde kendine b-fit hediye etmelisin” sloganıyla kadınlara 14 Şubat’a özel üyelik indirimi sunuyor.

13-15 Şubat tarihlerinde b-fit merkezlerine gelen kadınlar, tüm üyelik paketlerinde yüzde 14 indirimden yararlanıyor.

Niğde’den spor

ÜLKEMİZİ BALKAN ŞAMPİYONASINDA NİĞDE ‘DEN 2 SPORCUMUZ TEMSİL EDECEK

İstanbul da yapılan Gençler  Salon Türkiye  Şampiyonası da yaklaşık  600 sporcunun katıldığı yarışmalarda sporcularım  Aleyna  TOK  400 metreyi 58:15 ile Türkiye 3.sü 800 metreyi 2.13.81ile  Türkiye 2. si olurken, diğer sporcum Şevval  Özdoğan 800 metreyi 2.11.74 ile sezonun en iyi derecesini yaparak Milli Takıma  seçildiler. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Atletizm Antrenörün  yaptığı  açıklamada ;

10 Şubat 2019 tarihinde İstanbul da yapılacak Balkan salon şampiyonasında Ülkemizi Temsil  edecek Sporcularımız  Aleyna Tok 4×400 metrede bayrak yarışması yarışacak da Şevval  Özdoğan 800 metrede Niğde’mizi  ve Ülkemizi  temsil edeceklerde. Bu güzel  başarıda bizlere her zaman Maddi ve manevi  olarak destek olan Gençlik  ve spor  İl Müdürümüz  Sayın Faruk  Boduroğlu, Spor Şube  Müdürümüz Bülent  Özgüven’e Atletizm İl Temsilcimiz   Doç.  Dr. Sedef Habipoğlu’na ve Gençlik  Spor personeline çok  çok teşekkür ederim. İnşallah Balkan Şampiyonasında ülkemizi ve Niğde’mizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Kayak basarı.

Bolu/Gerede’de yapılan Kayaklı Koşu 1. Etap Yarışmalarında Niğde Kayak Takımımız 2 tane 2.lik, 2 tane de 4.lük elde etmiştir.

U12 Erkeklerde Ali ihsan Koca 2.

U13 Erkeklerde Yusuf Talha Koyuncu 2.

U12 Erkeklerde Samet Çolan 4.

U14 Kizlarda Büşra Koç 4. Olmuştur.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Boduroğlu sporcumuzu ve değerli Antrenörü’ M. Mustafa İlçin  Bekir Şenkaya,Mustafa Üstüntaş tebrik ederek başarıları için teşekkür etmiştir.

Wushu’da  başarı…

26 Ocak 5 Şubat tarihleri arasında Antalya da yapılan Minikler Yıldızlar Gençler ve Büyükler Bay ve Bayan Wushu Türkiye şampiyonasında 2 altın,1 gümüş, 5 bronz madalya kazanarak 8 Türkiye derecesi elde ettik.

Sporcularımız

Berat yıldızer 1.(gençlik spor kulübü)

Safiye durukan 1.(altunhisar belediye)

Sümeyra sabırlar 2.(51 golden f.c)

Rümeysa dökmetaş 3.(gençlik spor kulübü)

Ramazan baştürk 3.(51 golden f.c)

Betül irem özat 3.(51 golden f.c)

İkra semiha aslan 3.(51 golden f.c)

Alper seyhan eralp 3.(nakavt f.c)

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk BODUROĞLU sporcularımızı tebrik ve başarılarından dolayı teşekkür etti.

Niğde’ye Veteran Badmintonculardan 9 Madalya

31 Ocak–03 Şubat 2019 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde Bahri Tanrıkulu spor salonunda Türkiye Badminton Federasyonu’nun düzenlediği ‘Masterler ve Halk Türkiye Badminton Şampiyonası 2019’a Niğde Veteran Badminton sporcuları 9 madalya ile döndü.

Niğde Gençlik Spor Kulübü sporcularından Doç. Dr. Adil CANIMOĞLU, İbrahim İLBEK, Serkan Avşar, ODTÜ Spor Kulübü sporcularından Serap ECER, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Spor Kulübü sporcularından Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Ümran AKDAĞCIK ve Öğretim Görevlisi Nedim URCAN katıldı.

Master Turnuvasında,

Doç. Dr. Adil CANIMOĞLU, 45+ da Çift Erkeklerde ve 50+ Karışık Çiftlerde Türkiye 3. oldu.

Halk Turnuvasında ise,

İbrahim İlbek 50+ Karışık çiftler ve 40+ çift erkekler kategorisinde Türkiye 1. oldu.

Serkan AVŞAR 35+ da Tek erkeklerde Türkiye 2. si, 35+ da Çift Erkeklerde Türkiye 3. oldu.

Serap ECER 40+ da Tek Bayanlarda ve 40+ da Karışık Çiftlerde Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Ümran AKDAĞCIK ile beraber Türkiye 2. si oldu.

Halk Turnuvasında başarı gösteren İbrahim İLBEK ve Serkan AVŞAR bundan sonra Master Turnuvasında oynama hak kazandılar.

Niğde’li Veteran Badmintoncular 4 gün süren müsabakalarda toplamda 9 madalya alarak bir ilke imza attılar.

12-14 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan Balkan Badminton Şampiyonası’nda Niğde’yi Doç. Dr. Adil CANIMOĞLU,   İbrahim İLBEK ve Serkan AVŞAR temsil edecektir.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk BODUROĞLU sporcularımızı tebrik ve başarılarından dolayı teşekkür etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor’dan haberler

BEN RİENSTRA KAYSERİSPOR’DA Kayserispor Hollanda’nın SC Heerenveen takımı kaptanı Ben Rienstra ile Başkanvekili Serdar Maraşlı …