Ana Sayfa / Haberler / Spor / “Spor çalıştayı” Kayseri’de başladı

“Spor çalıştayı” Kayseri’de başladı

2023 Eğitim Vizyonu Kapsamında Spor Çalıştayı Erciyes’te Düzenlendi.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği 2023 vizyonu kapsamındaSpor Çalıştayı Erciyes Kayak Merkezinde gerçekleştirildi.
Erciyes Kayak Merkezi’nde düzenlenen çalıştaya Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, ASKF Başkanı Musa Soykarcı ve Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş ile spor kulüplerinin yöneticileri, antrenörler ve okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenlerinin katıldığı Spor Çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Eskici şöyle dedi “Kayseri’de spor sizlerin çalışmalarıyla belli bir seviyeye geldi ve daha ileriye götürebilmek adına ortak çalışmalar yapılıyor. İlimizdeki sporcu faaliyetleri, gerek okul sporları gerek federasyon faaliyetlerinde yapılan tüm çalışmalar spor otoriteleri tarafından iyi bir şekilde karşılanıyor. Bakanlığımız başka illerimizin yapmadığı faaliyetleri Kayseri’ye veriyor. Her hafta şehrimizde 500 ila 1000 arasında sporcu ağırlıyoruz. Sporcularımızı başka illere gönderiyoruz. Giden bütün antrenör arkadaşlarımız ve kulüpler hepsi başarı ile dönüyorlar. Geçtiğimiz yıl yaptığımız çalışmalarda bütün branşlarda arkadaşlarımız başarı ile döndü. Kayseri’de yapılan çalışmalar Türkiye’ye örnek olarak gösteriliyor. Burada mesai arkadaşlarımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortak çalışması ile başlayan ve diğer illerde örnek olan Yetenek Taraması başladı. İlerleyen zamanlarda bunun gibi projeler ortak çalışmalarda yaşadığımız sorunlar gündeme getirilerek şehrimizdeki spor altyapısı daha üst seviyeye gelecek” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise “Spor insan hayatının vazgeçilmez unsurlarından birisi olmalıdır. Bu manada ülkemizde 26 milyon gencimiz var. Bunlardan 18 milyonu Milli Eğitim camiasında eğitim ve öğrenim görüyor bu çocuklarımızı hayata hazırlarken beden ve ruhen en sağlıklı bir biçimde yetiştirmemiz gerekiyor. Eğitim dönemlerinde sporun bir yaşam biçimi olduğunu hayatları boyunca buna devam etmeleri gerektiğini anlatmamız gerekiyor. Bir öğrenciyi değerlendirirken akademik başarısı ne kadar önemliyse sportif başarısı da aynı derecede önemli sayılmalıdır diye düşünüyoruz. Bu kapsamda ilimiz yerelinde yaşanan sorunları masaya yatırarak federasyon yetkililerimiz kulüp temsilcilerimiz antrenörlerimiz ile birlikte kapsamlı bir çalıştay düzenliyoruz. Çalıştay raporunu ilgili kurumlara ve bakanlıklara göndererek yerelde çözebileceğimiz sorunları da iş birliği içerisinde çözerek Türk sporuna 2023 eğitim vizyonu kapsamında elimizden gele katkıyı sunmak istiyoruz” diye konuştu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor: 2 Kasımpaşa: 1

Stat: Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Hakemler: Mustafa Öğretmenoğlu, Mehmet Cem Hanoğlu, Yusuf Bozdoğan İstikbal Mobilya …