Ana Sayfa / Haberler / Politika / SP’nin Kocasinan’da mini mitingi, Hacılar’da gezisi ve tepki

SP’nin Kocasinan’da mini mitingi, Hacılar’da gezisi ve tepki

Saadet Partisi Kocasinan Belediye Başkan adayı Haşim Özçelik’e Yenidoğan Mahalle sakinlerinden mini mitingle destek.

Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan ile seçim çalışmalarını sürdüren Başkan adayı Haşim Özçelik, Kocasinan İlçesinin kentleşme, sanayi üretimi ve işe katılmada insan kaynağı açısından geri kalmışlığa terk edildiğini söyledi.  Yenidoğan mahallesinde yapılan mini mitingde Yenidoğan Mahalle sakinlerine konuşan Başkan adayı Özçelik, Kocasinan ilçesinin sosyal sınıf ayrımcılığına takıldığına dikkat çekerek, “Her birey sosyal sınıf farklılığına bakılmadan nerde olduğuna yani şehrin merkezinde yada çeperinde nerde olursa olsun eşit şekilde hizmet alması gerek. Biz, adil bir toplumsal düzenin inşası için yola çıktık. Biz, bütün toplumsal kesimlerin eşit bireyler olarak görüldüğü bir belediyecilik ve yönetim anlayışının toplumun huzur kaynağı olduğunu düşünüyoruz. Şuan ki mevcut yönetimin yaptığı ise rant odaklı bir belediyecilik ve bu herkesçe bilinen bir gerçek.  Biz, dürüst başkan, dürüst yönetim anlayışımız ile bunların nazarında “müşteri ve para kazanma kaynağı haline dönüşen vatandaşı tekrar hizmete kavuşturacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan’da burada yaptığı konuşmada, Kayseri’nin ilçelerinden ayrı düşünülmeyeceği gibi mahallelerinin de ayrımcılığa tabi tutulmaması gerektiğini söyledi. Başkan adayı Arıkan, “Adil bir belediyecilik kimseyi ötekileştirmeden, siyasi bir çıkar hesabına girmeden hizmet üretmektir. İnşallah 31 Mart’ta cepsiz ceketliler olarak sizlere bunu göstereceğiz” dedi.

Hacılar’a Saadet eli değecek
Saadet Partisi Hacılar Belediye Başkan adayı Erdal Altun’un projeleri büyük ilgi gördü
Saadet Partisi Hacılar Belediye Başkanı Erdal Altun seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor Mahalle ve esnaf gezilerinin yanı sıra ev oturmalarına da misafir olan Başkan adayı Altun’a ilgi büyük oldu. Vatandaşların 31 Mart Yerel seçimlerinde tercihinin Dürüst Başkan, Dürüst Yönetimden yana olacağını ifade eden Başkan adayı Erdal Altun, “Önümüzdeki yerel seçim Hacılarımız için değişimin başlangıcı olacak. İlçemiz halkı siyasi ayrım, akrabalık ve kişi kayırmacılığı görmeden hizmet almanın ne demek olduğunu yaşayarak öğrenecek. Hacılar’a Saadet Partisi’nin hizmet eli değecek” dedi.
Şehir Hastanesine ulaşım
Hacılar’ın en büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğuna değinen başkan adayı Erdal Altun, göreve geldiklerinde ulaşım projelerini hayata geçireceklerini ifade ederek, “Bugün İlçemizde yaşadığımız en büyük sorun ulaşım. Belediyemiz bu konuda çok acemice davrandı ve ilgisiz kaldı. Hacılarda insanımız muayene olmak veya tedavisini devam ettirmek için şehir hastanesine gideceği zaman araç sıkıntısı yaşamakta. Biz öncelikle bu konuda harekete geçeceğiz ve Üniversite ve Hastane arası mutlaka ulaşım sorununu çözeceğiz” diye konuştu.
Hristiyan teröristler, Yeni Zelanda’da Müslümanları hedef aldı
Saadet Partisi İl Başkanı Nuri Ürkündaş, Yeni Zelanda’da yaşanan terör olayını yaptığı yazılı açıklama ile kınadı.
Ürkündaş açıklamasında şu sözlere yer verdi:
“ Radikal Hristiyan Teröristler, Yeni Zelanda’da Cuma namazını eda etmek için camiye gelen Müslüman kardeşlerimizin üzerine otomatik silahla ateş açarak 49 kardeşimizi şehit etmiştir. Hristiyan teröristler tarafından yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyorum. Bu menfur saldırıyı gerçekleştiren şahsın yakalanıp en ağır cezaya çarptırılması ve bu terör hadisesinin bir daha yaşanmamasını temenni ederim. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Tüm İslam aleminin başı sağ olsun”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Şehit Gazi Birlik Sen Temsilcisi malül gazi Mete Kurt: Açılım süreci tekrar mı başlıyor?

Türkiye  Harp malülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı döneminde, siyasilere teröre …