Ana Sayfa / Haberler / Politika / Siyasilerin Ankara çıkarması

Siyasilerin Ankara çıkarması

Mahalli seçimlere şurada tam 80 gün kaldı. Seçime girecek 13 partiden ‘Cumhur’ ve ‘millet ittifakı’nın bazı ortak adayları ile AK Parti, CHP ve MHP’nin bazı seçim bölgelerindeki kendi adayları az da olsa aralıklarla ilan edildi. 3 Mart’ta kesinleşecek bu adaylarla ilgili tüm partilerin ‘ortak’ ya da ‘bizim adayımız’ dedikleri isimler, parti teşkilatlarının ve liderlerin açıklamalarına göre 15 Ocak’a kadar açıklanacak. Ancak, bazı ‘ortak’ ve partilerin kendi adaylarına tepkiler, istifalar nedeniyle ‘sürpriz adaylar’ yoğunluk kazanıyor ve gecikiyor. Gecikmeler, yorumları, algıları, iddiaları çoğaltıyor.

Seçime katılacak olan ve iddialı hazırlanan AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti il başkanları ve isminin açıklanmasını isteyen aday adayları bu haftayı Ankara’da geçirecek. Partilerin il teşkilatları son listeleri, kararlarını Genel merkezlerine teslim etti. Şimdi son kararı partilerin liderleri verecek. Partilere belediye başkanlığı ya da meclis üyeliği için başvuranların bazıları çeşitli nedenlerle elendi. Başkan aday adayları ise meclis üyeliği aday adaylığına kaydırıldı. Şimdi ‘Cumhur ittifakı’ adayı Memduh Büyükkılıç’ın karşısına ‘Millet ittifakı’ adayı olarak ilan edilecek ‘sürpriz’ isim merak ediliyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dr. Sema Karaoğlu: Ahlaki bozukluk yöneticilerin gündeminde olmalı

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri Forum AVM kapalı otoparkında baba …