Ana Sayfa / Haberler / Ekonomi / Sıfır atık kılavuz çalışmaları

Sıfır atık kılavuz çalışmaları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından, Sıfır Atık Projesi kapsamında atık yönetim sistemi kurmayı amaçlayan kişi ve kurumlara yol göstermesi amacıyla yayınlanacak “Sıfır Atık Kılavuzu” çalışmaları yapıldı..
Çalışmalar; bakanlıklar, belediyeler, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla; farklı kurum, kuruluş, işletme ve yaşam alanları için ayrı kılavuzlar hazırlanması amacıyla alt komisyonlar halinde yürütüldü. 20 Aralık 2019’da son toplantısı yapılması planlanan çalışmalar sonucunda aşağıdaki başlıklar altında kılavuzlar ortaya koyuldu.
Belediye; Organize Sanayi Bölgeleri, Sanayi Tesisleri, Havalimanı, AVM, İş Merkezi, Ticari İşletme ve Plaza, Eğitim Kurumu ve Yurtlar, Sağlık Kuruluşları, Turizm Tesisleri, Kırsal Yerler, Kurum Kuruluş, Hane ve Site, Sıfır Atık Mavi klavuzu.
Türkiye Gıda ve içecek sanayi dernekleri Federasyonu temsilcileri, Bakanlığın görevlendirmesi ile AVM, İş Merkezi, Ticari İşletme ve Plaza Kılavuzu ve Turizm Tesisleri Kılavuzu alt komisyonlarında görev alıyor, bunun yanında diğer alt komisyonların çalışmalarını da takip ediyor.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

KAYSO, KTO İMOB’a Katılan Kayserili firmaları ziyaret etti, MOSDER hedeflerini açıkladı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) İstanbul CNR Fuar merkezinde düzenlenen 16. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarına (İMOB) …