Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Savunma sanayi şirketi için yetki alındı, KAYSO ve KTO şirket kuruyor, Airbus sırada

Savunma sanayi şirketi için yetki alındı, KAYSO ve KTO şirket kuruyor, Airbus sırada

Sanayi Odası Temmuz ayı meclis toplantısında savunma sanayi alanında faaliyet gösterecek şirketin kurulması için meclisten yetki alındı. Meclis üyelerinin oylamasına sunulan teklif oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Mehmet Büyüksimitci, KTO ortaklığıyla geniş katılımlı bir şirket kuracaklarını söyledi.

KAYSO Başkanı  Mehmet Büyüksimitci, Temmuz  ayı olağan meclis toplantısında savunma sanayi alanında faaliyet gösterecek şirketin kurulması için üyelerden yetki istedi. Genel sekreter Nihat Molu’nun bilgilenme yazısını okumasının ardından meclis başkanı Abidin Özkaya konuyu oylamaya sundu. Meclis üyeleri tarafından oylanan şirketin kurulması talebi oy birliği ile kabul edildi.

Oylama öncesi konuşan Başkan Mehmet Büyüksimitci, “6 aydır savunma sanayi ile ilgili çalışmalarımız vardı. Son bir buçuk iki aydır da somut konularla ilgili görüşüyoruz. KAYSO ve Ticaret Odası ortaklığıyla geniş katılımlı bir şirket kuracağız. Havacılık konusunda da Airbus ile görüşüyoruz. İnşallah Kayseri’ye hayırlı bir yatırım olacak” şeklinde konuştu. (Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Vali Günaydın’a “Dünya Gümrük Günü” Ziyareti

Vali Şehmus Günaydın, “26 Ocak Dünya Gümrük Günü” dolayısıyla Gümrük Müdürü Salih Bayram ve Gümrük …