Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Sahte MİT’çi 23 bin lira dolandırdı

Sahte MİT’çi 23 bin lira dolandırdı

Kayseri’de S.İ ve  M.T.’yi,  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) çalışanı olarak tanıttığı ve 23 bin lira dolandırdığı iddiasıyla berber M.G.’nin tutuksuz yargılanmasına başlandı. Suçlamaları kabul etmeyen M.G., ” 27 yıllık berberim iftira atılıyor” dedi.

3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuksuz sanık M.G. ile şikayetçi S.E. ve M.T. hazır bulundu. 27 yıllık berber M.G., ” Dolandırıcı olmanın imkanı yok. Kendimi MİT olarak da tanıtmadım. MİT ile hiç bir alakam yok. İnsan Alllah’tan korkar. Doğalgaz ruhsatı almak için insan neden böyle bir yola girer? Sanki fabrika mi açacaksın? İftira atmak böyle kolay mı?” diye konuştu.
Şikayetçi olduğunu söyleyen M.T., ” S.E. ile birlikte 23 bin lira para verdik. Alacak davamız vardı. Resmi yollardan kısa yoldan halledeceğini söyledi. Kendini MİT olarak tanıttı. Yanımızda MİT müsteşarı ve savcıyı aradı. Ona güvenerek, para verdik. Zararımızı ödemedi. Ankara’da tanıdıkları olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.
Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. (Haber: Samed Aydın Sun/Kayseri Star Haber Gazetesi)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

16 yaşındaki genci öldüren sanık: Asıl katil babası ve eski eşimdir

“Geçen yıl boşandığı eski eşi S.K.’nin yasak aşk yaşadığını iddia ettiği K.A.’ı (44) bıçakla yaralayan, …