Ana Sayfa / Haberler / Sağlık / Sağlık Bakanı’ndan 56 bin kadro müjdesi!

Sağlık Bakanı’ndan 56 bin kadro müjdesi!

Bu yıl 56 bin sağlık çalışanını istihdam edeceklerini bildiren Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, “30 meslek grubundan alım yapıyoruz. Bir ay önce 9 bin kişi aldık, 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Önümüzdeki günlerde ilana çıkıyoruz. Bu yıl 12 bin de doktor alıyoruz” müjdesini verdi.

Bakan Demircan, Türkiye’nin sağlık alanında büyük gelişme gösterdiğini, sağlık turizmi noktasında örnek gösterilen bir konuma geldiğine dikkati çekerek, “Sağlık alanında 2002 öncesi ve sonrası kıyas kabul etmez.” dedi. Demircan, 2002’ye göre kıyas edilemeyecek şekilde artan kara ambulans sayısının yanında hava ambulansının o yıllarda hayali bile kurulamazken bugün 19 ambulans helikopter ile vatandaşa hizmet verildiğini söyledi.

Önceden vatandaşların hastanelerde özel oda için torpil bulmak zorunda kaldığını vurgulayan Ahmet Demircan, “Şimdi yaptığımız hastanelerde tüm odalarımız özel oda niteliğindedir. Milletimiz her şeyin en iyisine,  en özeline layıktır. Gerek yeni yapılan gerekse iyileştirilen tüm hastanelerde halkımıza en kaliteli hizmeti sunmak bizim görevimizdir. Sadece hastaneleri yenilemekle kalmıyor personel açığının giderilmesi için de elimizden geleni yapıyoruz. Bu yıl 56 bin sağlık çalışanını istihdam edeceğiz.” diye konuştu.

Sadece bina ve mekan yenilemekle kalmadıklarını, hekim açığını kapatmak için de gayret gösterdiklerini ifade eden Sağlık Bakanı, “Bu sene 56 bin sağlık personeli, doktor, hemşire, sağlık çalışanı, teknisyeni, teknikeri ve sağlık işçisi… Şu an ilanda ÖSYM’de, 18 bin hemşire, sağlık teknisyeni, teknikeri olmak üzere 30 meslek grubundan alım yapıyoruz. 9 bin kişi bir ay önce aldık, 19 bin de sağlık işçisi alacağız. Önümüzdeki günlerde ilana çıkıyoruz. Bu yıl 12 bin de doktor alıyoruz, kadromuza dahil ediyoruz” açıklaması yaptı. (Gıda Hattı)

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Hayırseverden Eşi Adına Kayseri Şehir Hastanesine Ambulans

Kayserili hayırsever Emine Küçükşahin, merhum eşi Bayram Küçükşahin adına Kayseri Şehir Hastanesi’ne tam donanımlı ambulans …