Ana Sayfa / Haberler / Politika / Saadet Partisi adaylarını tanıttı. Karamollaoğlu, “Şölen havasında bir seçim dönemi geçecek”

Saadet Partisi adaylarını tanıttı. Karamollaoğlu, “Şölen havasında bir seçim dönemi geçecek”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım toplantısı için Kayseri’ye geldi.
Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezinde binlerce parti üyesinin katılımı ile gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan, partilerinin yürüttüğü seçim kampanyasının ülke genelinde büyük ses getirdiğine değinerek, “Bizim bu seçim kampanyasında kullandığımız ‘Dürüst Sami’ maskotu, ‘Dürüst Olmak Gerekirse’ ve ‘Cepsiz Ceket’ sloganları, zaten her insanda olması gereken bir hasletin diğerleri ile olan farkı ortaya koymak için kampanya sloganı haline getirilmek zorunda kalınması ne kadar acı değil mi? Ben dürüstüm, ben çalmayacağım. Bir siyasi partinin bunları söylemek zorunda kalması ülkenin ve siyasetin nasıl bir bataklığa sürüklendiğini ruhumuza kazıyor ve acı duyuyoruz.
Kampanya sloganlarımızın dürüstlük üstüne kurulmuş olmasında Anadolu’muzun güzel bir özdeyişi imdadımıza yetişiyor, hani bazen deriz ya “söyleyene değil, söyletene bak…” Ortamı öyle bir hale getirdiler ki, dürüstlük üzerine vurgu yapmak zorunda kaldık. Bu memleketin bu hale gelmesi elbette bir günde olmadı, bir yılda olmadı, beş yılda, on yılda ve hatta bu iktidar döneminde olmadı.
Çağın getirdiği sıkıntılar var, coğrafyanın getirdiği sıkıntılar var, modernite denilen insanı insanlıktan çıkartan sıkıntılar var, tüm bunların etkileri var. Ama her alanda yozlaşmış olmamızın, her alanda hızlı bir şekilde irtifa kaybetmemizin bu iktidar döneminde akla hayale gelmeyecek şekilde ivme kazandığını da hiç kimse inkâr edemez” dedi.
“Milli Görüş Gömleğini Çıkardılar”
AK Partinin iktidara gelmeden önce Milli Görüş Çizgisinden ayrılarak yeni arayış içine girenler tarafından kurulduğunu söyleyen Arıkan, “2000’li yılların başını şöyle bir hatırlayalım, kimilerinin erdemliler, kimilerinin yenilikçiler dediği bir grup arkadaşımız Milli Görüş çizgisinden ayrılarak yeni bir arayışın içine girdi. Bu arayışlarını meşrulaştırmak ve kimilerinin eleştirdiği geçmişlerini tamamen silip atmak için dört kelimeden oluşan bir cümle kurdular: “Milli Görüş Gömleğini Çıkardık”.
Türkiye’yi bütün temel problemlerinden arındırıp milletimizi içeride mutlu, dışarıda saygın bir konuma getirecekleri iddiasında bulundular. Milletimiz de bu güzel iddialar karşısında 17 yıl içinde ne kadar seçim varsa istisnasız hepsinde bu hayallere destek oldu.
Ninelerimiz dedelerimiz masallara başlarken ne derdi: Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik, dönüp arkamıza baktık ki bir arpa boyu yol gitmişiz. Biz de bu 17 yılın sonunda dönüp de arkamıza baktığımızda pek çok önemli konuda bırakın bir arpa boyu yol gitmeyi, başladığımız noktanın da fersah fersah gerisine düştük.
Şeffaf ve hesap verilebilir bir anlayışla yolsuzlukları bitireceğini iddia edenler bırakın yolsuzlukları bitirmeyi, onca sindirilmiş, korkutulmuş bürokrat kesimi içerisinde onuruyla vazifesini yaparak belediyelerdeki yolsuzlukları resmi raporlarla belgeleyen Sayıştay yetkilisini görevden aldılar. Yolsuzluktan değil duyulmasından rahatsız oldular. Sülün Osman’ın yaptıklarından değil, bunun 37 saniyelik hayat hikâyesinden rahatsız oldular.
Bütün bunları bir siyasinin rutin eleştirileri olarak değil ülkenin geldiği noktadan her vatansever gibi içi acıyan bir kardeşinizin feryadı olarak almanızı istirham ederim. Ayrıca bu feryadı Sayın Cumhurbaşkanımız da dile getiriyor. Onu dinlediğimizde sanki ilk defa seçime giren bir siyasi partinin liderini dinlemiş gibi oluyoruz. Geçen günlerde kendi tabirleriyle bir manifesto açıkladı. Bu açıklama bir muhalefet partisi için bir manifesto olarak nitelendirilebilir. Ancak 17 yıllık bir iktidar için bu açıklama iflasın eşiğindeki bir tüccarın son koz olarak konkordato ilan etmek istemesinden başka bir şey değildir.Sayın Cumhurbaşkanımız vaatlerini yerine getirmek için de 1994 ruhuna vurgu yapıyor, o günkü ruha dönerek bu işleri başaracaklarını söylüyor.
Ama sayın Cumhurbaşkanımız yanılıyor. Aradan 20 yıl geçmesine rağmen farkına varamadığı şey, o gün çıkardığı gömleğin sıradan bir kumaş parçası değil bu gün çağırdığı ruhun ta kendisi olmasıdır.Gömleği çıkardılar ve memleketi bu hale getirdiler. Sanıyorlar ki çağırırız o ruh yeniden gelir, hayır o kadar basit değil geriye dönmek.
O ruhtan ayrı kaldıkları 20 yıllık süreçte geçtikleri tüm köprüleri yıktılar, yürüdükleri tüm yolları yaktılar. Dönmek isteseler de yürüyecek yolları kalmadı, geçecek köprüleri kalmadı, suyun öte yakasında çaresizce kaldılar. Bir Moğol atasözü “Ruhunuz yoksa atınız koşmaz” şeklindedir. Sayın Cumhurbaşkanım, 20 yıl öncesinde gömlek ile beraber bedeninizden ruhunuz uçup gitti, 11 maddelik o manifestonun 1 maddesini bile hayata geçiremezsiniz. Ruhunuz yok, atınız koşmaz” diye konuştu.
Karamollaoğlu, partiye katılanlara rozet taktı
Karamollaoğlu, “Şölen havasında bir seçim dönemi geçecek”
Belediye başkan adaylarının tanıtımı öncesinde Saadet Partisine katılan 300 kişiye parti rozeti takan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, Ülkenin geleceği ile ilgili olarak önemli adımlar atacaklarını belirttiği konuşmasında, 31 Mart seçimlerinin şölen havasında geçmesini beklediğini söyledi. İktidarın seçimleri genel seçim havasına büründürerek kampanya yürüttüğüne değinen Karamollaoğlu, “Nihayet oruçlarını bozdular. Saadet Partisinin adını anmamak için adeta oruç tutanlar bu seçim döneminde Saadet partisini ağızlarına aldı. Bu seferde bizi yanlış ithamlarla farklı ittifaklar içinde gösterme gayreti içerisindeler. Saadet partisi Türkiye genelinde tek başına tüm illerde ilçelerde ve beldelerde aday çıkaran tek partidir. Kimseyle ittifak içinde değiliz. Önümüzdeki seçimlerde Türkiye’mizin geleceği ile ilgili önemli bir adım atacağız. Aslında genel seçimlere gitmiyoruz. Belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı seçeceğiz. Ancak bu seçimlerde kullanacağımız oylar, ülkemizin geleceği konusunda adeta bir işaret fişeği olacak diye düşünüyorum. İktidarda bulunanların dönmek istedikleri 94 ruhunu biz zaten 40-50 senedir yaşıyoruz, kalbimizde yaşatıyoruz. 31 Mart’tan sonra onların dönmek istedikleri, geride bıraktıkları, unuttukları, terk ettikleri o Milli Görüş ruhunu biz Kayseri’mizde yeniden hayata geçireceğiz. Dertlerimiz çok. Problemlerimiz çok. Elbette bugüne kadar bir takım hizmetler yapıldı. 17 yıldır iktidarda bulunan bir parti, 17 yıl zarfında elbette bir şeyler yaptı ki, bugüne kadar milletimiz bütün problemlerin çözüleceğine inanarak bu arkadaşlarımızı destekledi. Netice de şunu gördük; artık bu iktidar dönemini tamamladı. Pilleri bitti, şarj edemiyorlar. Biliyorsunuz ki, aküler belli bir noktaya kadar şarj edilebilir, belli bir noktadan sonra artık o aküyü şarj edemezsiniz, değiştireceksiniz. Bunlar da bitti, değişecekler. Çünkü ülkemizin bugüne kadar birikmiş olan problemlerine artık çözüm üretemiyorlar” diye konuştu.
Temel Karamollaoğlu daha sonra partisinin belediye başkanlarını açıkladı.
Saadet Partisinin adayları
 1. Kayseri Büyükşehir Belediyesi           Mahmut Arıkan
 2. Melikgazi Belediyesi                             Sinan Aktaş
 3. Kocasinan Belediyesi                            Haşim Özçelik
 4. Talas Belediyesi                                    Harun Toprak
 5. Hacılar Belediyesi                                 Erdal Altun
 6. Pınarbaşı Belediyesi                              Vacit Kip
 7. Develi Belediyesi                                  Abdulah Akkuş
 8. İncesu Belediyesi                                  Orhan Kaya
 9. Sarıoğlan Belediyesi                             İbrahim Turgut
 10. Tomarza Belediyesi                               Ömer Yerli
 11. Bünyan Belediyesi                                Hakan Çelik
 12. Özvatan Belediyesi                               Vedat Ali Tur
 13. Akkışla Belediyesi                                Abdullah Çağrı Elgü
 14. Yeşilhisar Belediyesi                             Yavuz Mercan
 15. Felahiye Belediyesi                               Sinan Taşcı
 16. Sarız Belediyesi                                      Muarrem Çelik

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş: Bizim amacımız ülkemizin, insanlarımızın iyi olmasıdır

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partilileri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Herkesin bayramını kutlayan Ataş, İYİ …