Ana Sayfa / Haberler / Politika / Politik haberler… (10.06.2018)

Politik haberler… (10.06.2018)

MHP VEKİL ADAYI ÖZDEMİR ARGINCIK ESNAFI İLE GÜL PARK’I ZİYARET ETTİ

Ramazan süresince her gün farklı bir mahallede vatandaşlarla bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Özdemir, seçim çalışmalarını bu seferde Argıncık ve Gül Park’ta sürdürdü. Gündüz esnaf ziyaretleri yapan Özdemir, iftardan sonra da Gül Park’ta vatandaşlarla biraraya gelerek sohbet etti, Cumhur İttifakı ve Mecliste güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi için dua ve destek istedi.

MHP Kayseri 1. Sıra Milletvekili Adayı İsmail Özdemir, Yaklaşan 24 Haziran Milletvekili Seçimleri öncesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Özdemir, Kocasinan İlçe Teşkilatının düzenlediği program çerçevesinde gündüz saatlerinde Argıncık Esnafını ziyaret etti. Tek tek işyerlerini dolaşarak hayırlı işler dileyen ve işlerinin nasıl olduğunu soran Milletvekili Adayı Özdemir, seçimlerin yaklaştığını belirterek dua ve desteklerine talip olduğunu söyledi.  Ziyarette bazı esnaflar Argıncık’ta her geçen gün artan Suriyelilerden dert yandı. Her akşam Suriyeliler ile Türk vatandaşları arasında kavgalar çıktığını, bundan da rahatsızlık duyduklarını ifade eden esnaflar, bu soruna bir çözüm bulunmasını istedi.

Özdemir’e esnaf ziyaretlerinde milletvekili adayları Rifat Açıkgöz ile Emine Avşar’da eşlik etti. Argıncık Semt Pazarını da ziyaret eden Özdemir ve beraberindekiler, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek 24 Haziran’da yapılacak olan 27’nci Dönem Milletvekili Seçimleri ile 13’ncü Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye için önemini anlattı.

İftardan sonra da seçim gezilerini hız kesmeden sürdüren Özdemir, Sümer Mahallesinde bulunan Gül Park’ı ziyaret etti. Özdemir’e ziyaretinde Milletvekili Adayları Mazhar Gündoğ, İsa Ferah, Rifat Açıkgöz ile Emine Avşar’da katıldı.

Özdemir, iftar sonrası aileleriyle birlikte parkta gezintiye çıkan çocuklarla yakından ilgilendi. Parktaki gençlerle sohbet eden Özdemir, seçimlerde hangi partiye oy vereceklerini sordu. Bir yakının cezaevinde olduğunu belirten bir genç, “Ben daha önceki seçimlerde MHP’ye oy vermedim ama bu seçimde vereceğim. Çünkü MHP Lideri Devlet Bahçeli Seçim beyannamesinde Af çıkartılacağını söyledi. Cezaevinde bir yakınım yatıyor, biran önce bu affın çıkmasını istiyoruz, bu nedenle de MHP’yi destekliyoruz” dedi. Milletvekili Adayı Özdemir yaptığı açıklamada “ Çıkartacağız inşallah, Meclis’te güçlü olalım ki affı çıkarmaya da gücümüz olsun. 32 milletvekili ile ancak gündeme getiriyoruz. Genel Başkanımız bu konuda kararlı inşallah çıkartacağız” diye konuştu.

Özdemir, İlk oyunu MHP’ye vereceğini belirten gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Milletvekili Adayları ve MHP Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan daha sonra Kafe Sinan’a geçti. İftar sonrası yoğun kalabalığın yer aldığı Kafede Özdemir ve beraberindekiler masalarda aileleriyle birlikte keyifli vakit geçiren vatandaşlarla tek tek tokalaştı.

“15 TEMMUZ’DA DEVLET BAHÇELİ’NİN DEVLETE DESTEĞİNİ UNUTMADIK ”

Seçimlerde MHP için destek isteyen Özdemir’e vatandaşlar, “ Sizin devlete olan bağlılığınızı biz de size destek olarak geri vereceğiz. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 15 Temmuz’da devlete desteğini unutmuş değiliz. Bizi çok mutlu etti. Sayın Bahçeli Devlet Adamlığını bir kez daha gösterdi. Biz bunu vatandaş olarak görüyoruz, her zamanda devletin yanındayız. Herşeyin farkındayız. MHP Listeleri açıklandığında sizin özgeçmişinizi okudum. Meclise yakışacağınızı düşünüyoruz. Tebrik ediyoruz. Güzel çalışmalarınızı bekliyoruz. Devletin size ihtiyacı var, başarılar diliyoruz” dediler.

ÖZDEMİR : CUMHUR İTTİFAKINI OLUŞTURAN MİLLETİN VİCDANIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri 1. Sıra Milletvekili adayı İsmail Özdemir, Organize Sanayi Bölgesinde Fabrika gezilerini sürdürüyor.  Özdemir bu kez de Turkuaz Seramik, İnci Cam Sanayi, Deha Reklamcılık, ABS Alimunyum, Serhat Mobilya ile Otomotiv sektörünün parlaya yıldızı İnciroğlu Otomotiv’in çalışanları ve şirket sahiplerini ziyaret etti.

Yaklaşan 24 Haziran seçimleri öncesi Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili adayı İsmail Özdemir, Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren sektörün önde gelen Turkuaz Seramik, İnci Cam Sanayi, Deha Reklamcılık, ABS Alimunyum, Serhat Mobilya ve Gülpar Motorlu Araçlar A.Ş. ile İnciroğlu Otomotiv firmalarını ziyaret etti. Fabrika ziyaretlerinde bazı firmaların üretim hattında da incelemelerde de bulunarak yetkililerden bilgiler alan Özdemir, Çalışanlara da Cumhur İttifakının önemi ve MHP’nin üstlendiği büyük sorumluluk ile geleceğimiz için yürüttüğü mücadele hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kayseri Ekonomisinin lokomotifinin Organize Sanayi Bölgesi olduğuna dikkat çeken Özdemir, ” Türkiye ekonomisine katkı sunan işletmeler ve bu işletmelerin kıymetli çalışanları ile bir arada olmak onur duyuyorum. 24 Haziran’da ülke olarak çok önemli bir seçim yaşayacağız. Bu seçim diğerlerinden çok farklı. Cumhur ittifakı Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti ve Büyük Birlik Partisinin katılımı ile kurulan bir ittifaktır. Cumhur ittifakını oluşturan milletin vicdanıdır. Bu ittifakın amacı vatanın bağımsızlığı, birlik ve beraberliğimizin güçlü şekilde tesisidir. Buna engel olmak isteyenler Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’nin sözde eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinden çıkmasını isteyen CHP, İP ve diğerleridir. CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, İsmail Metin Temel Paşa’nın apoletini sökecekmiş. Buna kimsenin gücü yetmez. Ordu milletin ordusudur. Kandil operasyonu eleştiriyorlar. Bundan niye rahatsızlar. Terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’yi anlarız, CHP ve Saadet Partisi niye rahatsızlar anlam vermek güç. Türkiye’nin kriz ve kaos ortamından çıkmasını istemiyorlar ama Artık güneş doğmuş, şafak sökmüştür. Ülkemizin müreffeh seviyeye çıkması, bayrağımız göklerden inmemesi ve ezanın dinmemesi için Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin liderliğinde kurulan Yenikapı ruhu daha güçlü bir şekilde devam etmektedir. Bizler ülkemizi seviyoruz. Bu nedenle ülkemizin daha iyi yerlerde olması için elimizi değil gövdemizi altına koyduk. Hedef daha güçlü Türkiye’dir. Bunun adresi de Milliyetçi Hareket Partisi’dir.” diye konuştu.

Samimi bir ortamda geçen fabrika gezileri sonunda Özdemir, çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi,  işçilerin her zaman yanında olacağının sözünü verdi.

ULUÇAY AİLESİ MHP’Lİ ADAYLARI AĞIRLADI

MHP Kayseri milletvekili adayları Osmanlı Mahallesi’nde Uluçay Ailesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

İftar programına katılım sağlayan MHP’li adaylar Uluçay Ailesi’ne teşekkürlerini sunarken MHP Kayseri 2.Sıra Milletvekili Adayı Baki Ersoy şu sözlere yer verdi; “Sahada çalışmalarımızı sürdürüyor, vatandaşımızla kucaklaşıyoruz. Bizi mutlu eden şudur ki her gittiğimiz yerde Milliyetçi Hareket Partisi’ne çok büyük bir teveccüh var. Sebebi bizler 15 Temmuz 2016 gecesine kadar her yerde hareketimizin lideri Devlet Bahçeli’yi anlatıyorduk. Hain darbe gecesindeki duruşundan sonra şimdi herkes Devlet Bahçeli’yi bize anlatıyor. ‘Güçlü Türkiye için TBMM’de milliyetçi ülkücü kadrolarının çok güçlü olması gerekiyor’ diyorlar. Cumhur İttifakı’ndaki oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekilliğindeki oyumuz ise Milliyetçi Hareket Partisi içindir. Yine söylüyorum ki bizde Kayseri’de çok ciddi bir başarının altına hep birlikte imza atacağız. Adaylarımızın sizden bir farkı yok hepimiz aynı çatının altında büyüdük, onun için birbirimize daha sıkı sarılacağız, bir ve birlik olacağız. Allahın izniyle 24 Haziran gecesinde bu başarıya hep birlikte sahip çıkacağız.”

AYTUN ÇIRAY: FAİZ LOBİSİNİN BAŞI ERDOĞAN’DIR

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, seçim bölgesinde esnaf ve  STK ziyaretlerini ve seçmenlerle dertleşme  gezilerini bütün hızıyla sürdürüyor.

Aliağa’daki işçi, işveren ve esnaf örgütlerini ziyaret eden Çıray,  konuşmalarını büyük ölçüde olumsuz etkilerini her geçen gün biraz daha hissettiren hayat pahalılığı, enflasyon ve yüksek dolar-yüksek faiz sarmalına ayırdı.

Aytun Çıray  Türk ekonomisinin tarihin en ağır krizine girmek üzere olduğuna dikkat çekerek şu tespitlerde bulundu:

“Erdoğan liderliğindeki 16 yıllık AKP iktidarları her alanda olduğu gibi ekonomide de cumhuriyet tarihimizin en başarısız dönemidir. Ancak bu başarısızlık AKP’nin yandaşları ve ayrımcılığa tabi tuttuğu kesimler dışında çok uzun süre hissedilmemiştir. AKP, şanslı bir dönemde iktidara gelmiştir. Tarihimizin en ağır krizinden sonra 57. Hükümet’in programıyla ekonomimizin yeniden yapılandırıldığı bir dönemden sonra iktidara gelmiştir.  AKP, Sayın Bahçeli’nin erken seçim talebi yüzünden  57. Hükümet’in acı reçetesinden sonra ortaya çıkan ekonomik iyileşmelerin bütün nimetlerinden istifade etmiştir.”

PARAYI ÜRETİME DEĞİL BETONA GÖMDÜ

Daha sonra dünyada ortaya çıkan para arzının artmasının da AKP’nin ekonomi yönetimini rahatlattığını ifade eden Aytun Çıray, iktidarın bu büyük imkânları üretim ekonomisine dönüştürmek yerine borca dayalı refah patlamasını tercih ettiğini söyledi. Çıray sözde başarılı ekonomik manzaranın 2008 yılında global krizden ötürü biraz bulanmakla birlikte, yakın zamanlara kadar sürdüğünü anlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kredi borçlarının yeniden borç alınarak çevrilebildiği için bir refah yanılsaması yaratan bu düzenin sonu elbette gelecekti. Nitekim ABD Merkez Bankasının faizleri yükseltmesiyle birlikte gelmiştir de. Erdoğan yönetimindeki AKP iktidarları, toplam 648  milyar  422 milyon doları son derece kötü, yani alınan borçların kolaylıkla çevrilmesini sağlayacak üretim yatırımlarına değil, betona gömmüştür. Bu iktidarın 16 yıllık yanlış ekonomi yönetimi Türkiye’yi 2001 krizine veya Yunanistan’ın yaşadığı çöküşe rahmet okutacak bir noktaya götürmektedir.”

ERDOĞAN’IN EMEKLİ OLUP KIRAATHANEYE GİTME ZAMANI GELDİ

Erdoğan’ın son olarak Londra’da dile getirdiği enflasyon ve faizle ilgili iktisat bilimine aykırı konuşmalarına dikkat çeken İYİ Parti Genel Sekreteri e Parti Sözcüsü Aytun Çıray, doların bir anda 5 TL eşiğine gelmesinin nedeni olarak da bu konuşmaları gösterdi.

“Dünyanın ekonomik şartları artık 2002-2008 gibi değildir. Türkiye’ye dış para girişinin neredeyse durmak üzere olduğu, buna karşılık Türkiye’de kalanların çıkmak için fırsat kolladıkları bir ortamdayız. Önümüzdeki bir yılda 143 milyarı dış borç, 60 milyarı cari açık olmak üzere toplam 203 milyar dolar dış para girişine ihtiyacımız varken, enflasyonun yükselmesini faize bağlayan birinin iktidarda kalması Türkiye ve Türk Milleti için başlı başına bir krizdir,” diyen Çıray sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Sayın Erdoğan doların yükselmesini önleyecek Merkez Bankası  tedbirlerinin e yapısal ekonomik reformların zamanında alınmasını engellemiş, Türk Milletinin ödeyeceği faturayı daha da kabartmıştır. Nisan ayında 3.95 olan dolar, Mayısın üçüncü haftasında 5 TL eşiğine gelince bu defa da  3.5-4 puanlık faiz artışı yapılmıştır. Doları tutabilmek için faizlerin yükseltilmesine izin veren Sayın Erdoğan faiz lobisinin başıdır. Bu ekonominin düzelmesi için tek çare ise vizyonu Sayın Erdoğan’ı sandıkta emekli edip hayalini kurduğu “millet kıraathanesi”ne göndermektir. Türkiye yüksek döviz-yüksek faiz sarmalının kıskacındaki Erdoğan’ı sırtından indirmezse aynı zamanda bir zam şampiyonu ile yaşayacağız.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Taner Yıldız, yatırımlara ve Erdoğan’ın Kayseri gezisine yönelik eleştirileri değerlendirdi

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız Kayseri de yapılan yatırımları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan …