Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / PETTE çocuk tiyatrosu

PETTE çocuk tiyatrosu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve PTT AŞ desteğiyle, PTT Bilgi Teknolojileri AŞ tarafından hayata geçirilen Pette Çocuk Tiyatrosu 07.01.2019 Pazartesi günü İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Büyük salonunda saat 10:30 ve 13:30 seanslarında olmak üzere 2 gösterim yaptı.
Çocukların tiyatro ile buluşmasını, güzel sanatlara ilgi duymalarını sağlamak ve kültürel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Pette Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyununda PTT A.Ş.’nin sevimli karakteri Pette’nin yanında ekranlardan tanınan Kerem Eser de renkli bir hikaye eşliğinde rol aldı. Elif Temuçin tarafından yazılan ve Hakan Polacanlı’nın yönetmenliğini yaptığı oyun büyük ilgi gördü.

Tiyatro’nun açılış konuşmasını PTT Başmüdürü Recep Türkyılmaz yaptı. Şehrimizde bulunan toplam 11 okul ve bu okullarda eğitim gören yaklaşık 1.100 öğrencinin katılımı ile yapılan tiyatro gösterisine Kayseri PTT Başmüdürü Recep Türkyılmaz, Başmüdür Yardımcısı M. Erdal Yıldırım ve Pazarlama ve Satış Müdürü Y. Serhat Çalışkan ile okullardan gelen öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’nin yüzde 17’si korunan alan olacak

Türkiye ve içinde bulunduğu bölgenin ekosistem bütünlüğü ile biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla 2023 yılına kadar …