Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Palancıoğlu, Kayseri Şeker’in bölge için önemine dikkat çekti

Palancıoğlu, Kayseri Şeker’in bölge için önemine dikkat çekti

Kayseri Pancar Kooperatife Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akayile Yönetim Kurulu Üyeleri, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrası büyük bir oy oranı ile seçilen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu’nu makamında ziyaret ettiler ve tebrik ederek ‘ Hayırlı Olsun ’ temennisinde bulundular.

Melikgazi İlçesi’nin Kayseri şehir ekonomisinin ve üretim adeta lokomotifi olduğunu belirten Kayseri Pancar Kooperatife Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay“Melikgazi Belediyesi’nin girişimcilere destek olan ve yatırımları ile üretimin önünü açan bir belediyedir. Tarım depoları, Mantar Üretim tesisleri ile birlikte arıcılık, tavukçuluk ve mantar üretim ile ilgili meslek eğitim kursları akla ilk gelenlerdir. Bugün şehrimizde tarıma dayalı bir gelişme ve markalaşma varsa Kayseri belediye Modelinin bir sonucudur “dedi.

Kayseri Pancar Kooperatife Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ile Yönetim Kurulu Üyelerinin ziyaretlerinden son derece memnun kaldığını bildiren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa PalancıoğluKayseri şeker fabrikası 1955 yılından itibaren sadece Kayseri için değil İç Anadolu Bölgesinde Tarımına öncü, yönlendirici ve katkı sağlayan bir üretim tesisidir. Aynı zamanda şehrimiz için de bir markadır. Sadece şeker üretimi ile değil seracılık ile şehrimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamaktadır” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özel izin ve şartlarda ekilen kenevir üreticiye umut verdi

Özel izin ve şartlarla aralarında Kayseri’nin de bulunduğu bazı bölgelerde ekimi yapılan kenevir üreticiye umut …