Ana Sayfa / Haberler / Spor / Melikgazi ve Talas’ta ‘yaz spor okulu’

Melikgazi ve Talas’ta ‘yaz spor okulu’

Palancıoğlu “Futbol turnuvasında, centilmenlik, spor, arkadaşlık ve dostluk kazandı”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Yaz Okuluna katılan öğrencilerin yer aldığı futbol turnuvası’na iştirak ederek final maçını izledi ve birinciliği elde eden takım sporcularını tebrik etti.

Öğrencilerin yaz okulunda sadece spor yapmadıklarını paylaşmayı, dayanışmayı ve toplumda birlikte olmayı öğrendiklerini belirten Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, yaz okulu kurslarında 10 ayrı tesiste uygulamalı futbol kursu açtıklarını ve bu kurslara 895 öğrencinin iştirak etiğini kaydetti.

10 ayrı tesiste kurs alan öğrencilerin kurs sonrası oluşturdukları takımlar ile tesisler arası turnuva düzenlediklerini ifade eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu”10 ayrı bölgede yer alan futbol kursu öğrencileri oluşturdukları takımlar ile turnuva düzenlemişler ve finale kalan iki takım bugün kıyasıya mücadele etti. Yaz Okulu Tavlusun futbol Takımı yapılan final maçında Necip Fazıl Kısakürek Futbol takımını yenerek turnuva birincisi oldu. Ancak kazanan centilmenlik, spor, arkadaşlık ve dostluk oldu”dedi.

Turnuva sonrası katılımcılara çeşitli hediyeler takdim eden Başkan Dr.Mustafa Palancıoğlu, yaz okulu öğrencilerinin bu etkinliğinin diğer semtlerde de devam ettirileceğini sözlerine ekledi.

TALAS’TA YAZ FUTBOL OKULU HEYECANI

Talas Belediyesince ilçedeki çocukların yaz tatillerini değerlendirmeleri ve U19 Türkiye Şampiyonu olan Talasgücü Belediyespor’a yeni yıldızlar yetiştirmek için açılan yaz futbol okulu tamamlandı. Kursa katılan öğrencilere sertifikalarını Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın verdi.

Talas Belediyesinin çocukların yaz tatillerini verimli geçirmeleri için geleneksel hale getirdiği 8-15 yaş arası futbol akademisi sona erdi. 220 kursiyerin katıldığı ve 4 hafta süren futbol okulunu tamamlayanlar için Talasgücü Belediyespor tesislerinde bir tören düzenlendi. Törene öğrencilerle birlikte aileleri de katıldı.

Burada konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, çocukların eğitiminde her zaman yanlarında olduklarını belirterek, spora devam etmelerini ve yabancı dil eğitimi almalarını tavsiye etti.

Başkan Yalçın, geleceğin futbolcularının kursiyerlerin arasından çıkacağını belirterek, “Göreve gelirken Talas’ta sporcu fabrikası projemizi belirlemiştik. Şimdi bunu yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizleri gelecekte başta Kayserispor olmak üzere büyük takımlarda ve yurtdışında gördüğümüzde gurur duyacağız.” dedi.

Başkan Yalçın, sadece ilçe merkezinde değil, kırsal mahallelerdeki çocukların da kursa katıldığına dikkat çekerek, “Bizim amacımız çocuklarımızın futbol ve diğer konulardaki yeteneklerini tespit etmek. Bütün mahallelerimizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yetenek taraması yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Talasgücü Belediyespor altyapı çalıştırıcısı Necati Karadağ ise, kursla ilgili teknik bilgiler vererek, Türk futboluna kazandırılabilecek yıldız oyuncuları yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından kursu tamamlayan öğrencilere belgeleri verildi. Kursiyerlerin aileleri de heyecanlarına ortak oldu.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Sporun merkezi Kocasinan’da sporcular tek yumruk

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü boks sporcularından 60 kiloda Yağmur Tayyar ile 70 kiloda Hikmet Gül …