Ana Sayfa / Haberler / Politika / Özhaseki; adaylık durumu, yerel seçim manifestosu, kampanyalar, aday kriterleri, muhalefet ve Kaşıkçı cinayetini değerlendirdi

Özhaseki; adaylık durumu, yerel seçim manifestosu, kampanyalar, aday kriterleri, muhalefet ve Kaşıkçı cinayetini değerlendirdi

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, giderek yaklaşan seçimlerden, gündemdeki bir çok konuyu Kayseri’de değerlendirdi.

Mehmet Özhaseki; Erciyes’te gündemi ve seçimi değerlendirdikten sonra Yahyalı yeni Devlet Hastanesinin temelini attı, Cırgalan biberini tanıttı, partisinin danışma meclisine katıldı.

Özhaseki’nin gündeme ilişkin açıklamalarından bazı bölümler şöyle.

SEÇİMLERLE İLGİLİ

“Seçimlere, birçok alanda devrim niteliğinde, insanlar duyduğunda dudak ısıracakları bir kampanyayla hazırlanıyoruz. Adaylarımızı belirlerken aradığımız özellik, seçimlerde kullanacağımız sloganlar, argümanlar, manifestomuz farklı. Kendini yenilemiş bir AK Parti olarak ortaya çıkıyoruz. Yıllardır yaptığımız belediyecilik dillere destan oldu. Zamanında yapılmış o ideolojik belediyecilik, hizmetin geri planda olduğu belediyecilik artık ortadan kalktı, devasa işlerin yapıldığı bir belediyecilik dönemine girdik. Olduğumuz yerde sayamayız, yenilikler yapmak zorundayız.

Tüm belediyelerimizi geleceğe hazırlamak zorundayız. İnsanların belediyelerden beklentileri neyse işte onlara cevap verecek bir manifesto. İnsanlar bir şehirden ne bekler, insanlar belediyelerden ne bekler, bunların cevapları var. Kentsel dönüşümle, şehirdeki imar tadilatlarında, şehrin geleceğe hazırlanan bir medeniyet inşası yolundaki yeniden yapılanmasında neler bekliyorsa, hepsinin yol haritasının belli olduğu, belediye başkanlarımızın Anayasa’ya uygun hareket edecekleri bir manifesto.

ADAYLIĞI KONUSUNDA

Benim şahsımın düşüncelerini bir Kayseri biliyor. Kolay kolay bir yere ne talip olurum ne de adayım derim. AK Parti olarak biz bütün şehirlerde özellikle Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerde tabii ki çok daha farklı metotla adayımızı belirlemeye çalışıyoruz. Aday belirleme komisyonunun başında da tabi ki ben varım.

ARANAN ADAYLAR, YAPILAN ANKETLER

Anketlerde tam doğruyu elde edebilmek adına arazide, SMS, telefon ve değişik yöntemlerle anket yapıyoruz. Bütün bunlar örtüşüyorsa bir anlam ifade ediyor. Manipüle edilmemiş anket önemli. Temayüller yapacağız. Tüm teşkilatlarımızın, milletvekillerimizin ve MKYK üyelerimizin görüşlerini alıyoruz. Teşkilatın seçilmişlerinin özellikle bizim yönetimlerin şehirlerdeki taramaları var. Onları dikkate alıyoruz. Sonuçta büyükşehirlerimize kim daha iyi hizmet eder, bu işe kim liyakatli bunları bulmaya çalışıyoruz. Biz en çok oy alacak adayı aramıyoruz. Elbette partiler en çok oy alacak adayı arayabilirler ama biz iktidar partisiyiz. Gelecek seçimde yine insanların içine çıkacağız. Yine insanların yüzüne bakacağız. Bizim kalıcı olabilmek için en doğru ve liyakatli adayı bulmamız lazım. Burada tabii bazı vasıflar sayıyoruz, yüzü gülecek, gönlü açık olacak, sofrası, kapısı açık olacak diyoruz.

Bizim için önemli olan o şehri alıp geleceğe taşıyacak adayların bulunmasıdır. Bu anlamda birçok isim belirledik. Önümüzdeki günlerde komisyonlarda bu isimleri bir kez daha Sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceğiz. Bizim için önemli olan şu; Partimizin bünyesinde tabii ki görev alan arkadaşlarımızın yaptığı işlerin hepsini önemsiyoruz ve takdir ediyoruz. Fedakarca gelip gayret ediyorlar. Takdir gören arkadaşlarımız oradan olursa hiç şüphesizce o arkadaşlarımızı koyarız. Bizim parti bünyesi dışında o kadar çok bizimle aynı şekilde düşünen, muhafazakar, demokrat kimliğini koruyan insan var ki işte onlara da açılmamız lazım. O isimlerden epeycesini de bu seçimlerde aday olarak görebilirsiniz. Onların da hepsine zaten teklif götürüyoruz. Şaşıracağınız isimleri de aday göreceksiniz. Onların birçoğu kendi işinde başarılı insanlar. Türkiye’de kabul görmüş isimler. Bunları biz davet etmezsek kolay kolay gelmezler. İşte o insanları da biz davet ediyoruz. O isimlerin hepsi bizde gizli.. Önümüzdeki günlerde bunların açığa çıkacağı bir dönem yaşayacağız.

KILIÇDAROĞLU’NU CİDDİYE ALMIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şaka gibi. Her bir taraftan yalanlar söylediği için ciddiyeti kalmadı. Yani ben bir parti görevlisi olarak Kılıçdaroğlu’nu yakından takip edip, şehircilikle ilgili bir şey söylemişse onu takip edip cevap vermem lazım. Emin olun ciddiye alınır yanı kalmadı. Yani düşünün; 3-4 sene öncesinden şahsımla ilgili onlarca yalanı söyleyip mahkemelerde canını okuduğum için çok ciddiye almıyorum. İkincisi de söylediği hiçbir şeyin tesiri yok

KAŞIKÇI CİNAYETİ

İstanbul’da ülkesinin başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayında tüm dünya istisnasız, CHP dışında, Kaşıkçı olayında Türkiye’yi hem yaptığı işlerden dolayı hem de ortaya koyduğu performanstan dolayı tebrik ediyor. Bir adamcağızı Türkiye’ye yönlendiriyorlar. Türkiye’ye girdikten sonra da ‘Çıktı, dışarıda kayboldu’ demek istiyorlar. ‘Türkiye bir Ortadoğu ülkesi, adamlar kayboluyor’ demek istiyorlar. Cinayeti Türklerin üstüne yıkmak istiyorlar. Adamın parçalarını sağa sola atıp ‘Gördünüz mü Türkiye böyle’ demek istiyorlar. Bir taraftan Türkiye’nin itibarını yok edecekler, bir taraftan Türkiye’yi Ortadoğu ülkesi gibi ilan edecekler, bir taraftan döviz üzerinde yine oynamalar başlayacak ve turizmi baltalayacaklar. Ortada devasa bir oyun var. Türkiye bütün bu oyunları bozuyor. İşin failleri ortaya çıkıyor. Tüm dünya işin faillerinin kim olduğunu anlıyor ve herkes onlara lanet yağdırıyor. Çünkü ortada insanlık dışı bir vahşet var. Nihayetinde İslami bir kimliği olan ancak demokrat bir adam var. Muhalif olduğu için de bu olay onun başına vahşice örülmüş.

HASTA ÇOCUKLARA DESTEK

Şehir Tiyatrosu’nda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclis Toplantısına, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İç Anadolu Bölge Koordinatörü Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, Hülya Nergis Atçı, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, “Bugün 16 yaşımızı bitirdik ve 17 yaşımıza bastık. Gelecek hafta bir süreç başlıyor. Bu süreç epeyden beri dillendirdiğimiz müracaatlar. 5 inde başlıyor 12 sine kadar devam edecek. Müracaatlarımızı alacağız. Anketlerimizi değerlendireceğiz. Bizler geçen hafta Perşembe günü tüm ilçelerde aynı anda anket yaptık. Bu anketlerimizin neticelerini toparlayıp genel merkezimize bildireceğiz” dedi.

Toplantıda konuşan Mehmet Özhaseki, hayırseverlerin kan kanserli çocukların tedavi olması için hastane yaptırdıklarını ve inşaatının başladığını söyledi. Özhaseki, “Bugün İstanbul’dan gelen hayırseverlerimiz var. Kayseri’de bir hastane yaptırıyorlar. Hastane Kan Kanseri çocuklara ilik nakli bulunabilmesi için uygun bir ortam. Türkiye’de daha önce böyle bir teknolojik ortam olmadığı için evlerine gitsin huzur içerisinde can versin diye gönderilen yavrular için burada çok önemli hocalarımız ile dünyanın çeşitli yerlerinde stajlarını ve doktorlarını yaparak işlerini öğrenip gelmişler. Eğer bir hastane olursa bu yavruların büyük bir çoğunluğunu hayata Allah’ın izniyle tekrar döndürebiliyoruz. Biz de hemşerilerimizi buraya davet ettik ve geldiler. Şimdi de inşaatımız başladı. Bizler sizlerle her zaman sohbet ediyoruz. Allah sizlerin işleri güçlerini rast getirsin” dedi.

CIRGALAN BİBERİNİ TANITTI
Özhaseki, Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından düzenlenen Cırgalan Biberi Tanıtım Etkinliği ve Sosyal Tesis Açılışına katıldı ve açılışını yaptı.

BÖLGE KOORDİNATÖRÜ İLE TOPLANTI

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve il yönetim kurulu üyeleri Kütahya Milletvekili ve İç Anadolu Bölge Koordinatörü İshak Gazel ile bir araya geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti İlk Başkanı Şaban Çopuroğlu; İç Anadolu Bölge Koordinatörümüz, Kütahya Milletvekilimiz Sayın İshak Gazel ile birlikte İl Yönetim Kurulu, Melikgazi, Kocasinan ve Talas İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle İstişare toplantısında bir araya geldik. Gayet verimli bir toplantı oldu, kararlar alındı. Alınan kararların ilimize ve bölgemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Yahyalı Devlet Hastanesi Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Yahyalı 75 yataklı Devlet Hastanesi temeli  gerçekleştirildi.

Yaklaşık Tahmini ihale bedeli 39.219.000 Türk Lirası olan ve  600 günde tamamlanması planlanan Yahyalı Devlet Hastanesinin temel atma törenine; Vali Süleyman Kamçı,  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, Hülya Nergis, Mustafa Elitaş, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı Avşar Aslan, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı Mücahit Uzunkaya, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, çok sayıda protokol üyeleri ve Yahyalı sakinleri katıldı.

12500 metrekare arsa alanına sahip toplam oturum alanı ise 4422 metrekare olan Hastanede 26 adet poliklinik odası, 4 ünitlik diş muayene odası, 9 yataklı diyaliz ünitesi, 4 adet ameliyathanesi, 2 adet doğum odası, 14 yoğun bakım odası,  6 yataklı çocuk acil gözlem odası, 12 yataklı erişkin acil gözlem odası, Fizyoterapi, Endoskopi ve Bronskopi Ünitesi, 2 adet tek kişilik süit hasta odası, 42 adet hasta odası, 5 adet palyatif bakım odası bulunacak olup ayrıca 118 araçlık kapalı ve açık otopark ve 63 kişilik toplantı odası bulunacaktır.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli’nin Açılış konuşmasını yapmış olduğu programda Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk,  Milletvekili İsmail Tamer, Valimiz Süleyman Kamçı ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki konuşmalarını yapmıştır. Konuşmaların ardından program; dua ve temel atma töreni ile son buldu.

CIRGALAN SOSYAL TESİSİ VE BİBER TANITIM ETKİNLİĞİ

Kocasinan Belediyesi tarafından Cırgalan Mahallesi’ne yapılan Sosyal Tesisin açılışı ve Cırgalan Biberi Tanıtım etkinliği, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katıldığı muhteşem törenle gerçekleştirildi. İnsan ve hizmet odaklı projeler ürettiklerini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “7’den 70’e herkesin; Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalıklı ve farklı olduğunu hissetmesi için projelere ve çalışmalara imza atıyoruz” dedi.

Biberiyle meşhur Cırgalan Mahallesi’nde Kocasinan Belediye’sinin ev sahipliğinde düzenlenen programa; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Vali Yardımcısı M. H. Nail Anlar, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, Kocasinan Belediyesi Meclis Üyeleri, davetliler ve bölge sakinleri katıldı.

Etkinlik alanında vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan ve bir sure onlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar,   tarladan hasada kadar Cırgalan biberinin üretimi hakkında üretici kadınlardan bilgiler aldı.

Törende bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, özverili bir çalışmanın eseri olan tesisin hayırlı olmasını diledi. Özhaseki, böyle güzel bir tesisi vatandaşlara kazandırdığı için Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Kocasinan ve diğer bölgelerimizde rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra insana ve geleceğimize hitap eden önemli tesisler yapılıyor. Bu tesisleri Kayseri’ye kazandıran belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise, “Kocasinan’a değer katmak, hemşehrilerimin hayatını kolaylaştırmak, şehrin sosyal hayatını zenginleştirmek ve insanları mutlu edecek yaşam alanlarını sunmak üzere bina ettiğimiz belediyecilik çalışmalarımızın meyvelerini tek tek almaya başladık. Hemşehrilerimizin memnuniyeti, yaptığımız projelerimizin vatandaş nezdinde karşılık bulması, bizim motivasyonumuzu ve çalışma azmimizi artırıyor “diye konuştu.

Belediye faaliyetlerini en iyi şekilde yaptıklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “ 3 buçuk yıl içerisinde 900 bin ton asfalt kullanarak, kırsaldaki mahallelerden şehir merkezine kadar her yerde yol yapıyoruz. Belediye çalışmalarını en iyi şekilde yapmak için projeler hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz yıl üretime başlayan teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten ve Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip Asfalt Üretim Tesisini kurduk. Bu yıl ise, Fen İşleri Müdürlüğümüzün atölyesini tamamladık. Daha Yeşil Kocasinan sloganıyla her metrekare alanı yeşillendiriyoruz. Bu çerçevede park yapıyor ve ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu dönemde yapımı tamamlanan parklarımız; 800 bin metrekarenin üzerine çıkmış durumdadır. Bütün proje ve çalışmamızın ana teması; şehrimize değer katmak ve insanımızı sosyal anamda daha donanımlı hale getirmek içindir. Bunun için Kocasinan Akademi ile 7’den 70’e herkese hizmet veriyoruz. Çocuk Kulübümüzle çocuklarımıza özel projeler hazırlıyoruz. Geleceğin teknoloji mühendislerinin yetişmesi için farkındalık oluşturuyor ve alt yapı sağlıyoruz. Gençlerimizin daha donanımlı yetişmeleri için hayata geçirdiğimiz General Emir Uzay Ve Havacılık Merkezimizde kendi tasarımları olan ve 3D yazıcılar ile parçalarını kendilerinin imal ettikleri dronlar, İHA’lar yapmaya başladılar. Gençlerimiz çalışmalarıyla Türkiye’nin gururu olacaklar” ifadelerini kullandı.

“Bizler şehre hizmet etmek için varız” diyen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’a ve Kayseri’ye hizmet etmek için gece-gündüz demeden çalıştıklarının altını çizerek; “Var gücümüzle çalışıyor, her geçen gün hizmetlerimizi artırarak devam ettiriyoruz.  Bunlardan biri olan Kocasinan Akademi ile 7’den 70’e herkesin içerisinde kendine yer bulabildiği; spor etkinliklerinin yapıldığı, kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü, sanatsal yeteneklerin gün yüzüne çıktığı, yeni becerilerin kazanıldığı, eğitim ve öğrenim programlarının yürütüldüğü, spor branşlarında şehrimize madalyalar kazandıran sporcuların da yetiştiği geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Sosyal tesislerimiz hemşerilerimizin bir araya gelerek dostluk bağlarını pekiştirdiği, nitelikli zaman geçirdikleri mekanlar haline geldi. Bütün gayretimiz, mahallerimizin değerini artırmak, hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmak ve insanımızı mutlu etmektir. Bu ve buna benzer projeleri artırarak sürdüreceğiz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, “Yakın gelecekte Kocasinan, her türlü cazibe alanları ile insanların burada yaşamak için can atacakları çekim merkezi olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından Cırgalan Sosyal Tesisi’nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Çolakbayrakdar’ın katılımcılara tesisi gezdirmesiyle tören sona erdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Özhaseki, Ankara adaylığı ve üç döneme takılanlar konusunu açıkladı, temayül terletti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri milletvekili Mehmet Özhaseki,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığına değerlendirdi. …