Ana Sayfa / Haberler / Magazin-Yaşam / Organ bağışı karikatür yarışması ve sergisi

Organ bağışı karikatür yarışması ve sergisi

Sergisi’ne büyük ilgi gösterildi.Kapılarını ziyaretçilere açan sergiyi,  bir hafta içinde 30 bin kişi ziyaret etti. Sergi süresince 100’e yakın vatandaş organ bağışında bulundu.

Erciyes Organ Nakli Vakfı Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “Türkiye’de şu anda 24 bin 935 acil organ nakli bekleyen vatandaşımız var.  Bu sergideki amacımız,  uluslararası sanatçıların organ bağışı ile ilgili çalışmalarını Kayserili vatandaşlarımızla buluşturmak, bunun yanında organ bağışının önemine dikkat çekerek farkındalık yaratmaktır. Ülkemizde, gönüllü organ bağışı yapanların sayısı 342 bin 463’e ulaşmış bulunmaktadır. Bu rakam halkımızın organ bağışına bakışı açısından çok önemlidir” dedi.

Türkiye Organ Nakli Vakfı ve Erciyes Organ Nakli Vakfı tarafından Kayseri’de bir alış veriş merkezinde düzenlenen, “1. Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması Sergisi” büyük ilgi topladı.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve Erciyes Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz tarafından törenle hizmete açılan sergi sona erdi.

Açık kaldığı süre içinde büyük ilgi toplayan ve ziyaretçi akınına uğrayan sergiyi, yaklaşık 30 bin kişi ziyaret etti.  Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü, sergi alanında kurduğu stantta, ziyaretçilere organ bağışı konusunda bilgilendirici broşürler dağıttı ve organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşların başvuru formlarını kabul etti. Bu süre içinde yaklaşık 100 vatandaşımızın organ bağışında bulunmak üzere başvuru yaptığı bildirildi.

Erciyes Organ Nakli Vakfı Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’de, son derece önemli sosyal ve kültürel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduk. Sergiye gösterilen ilgi, halkımızın organ bağışına bakış açısını çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Tüm ziyaretçilerimize ve bizlere destek veren kurulmuşlara teşekkür ediyorum. Türkiye’de şu anda 24 bin 935 acil organ nakli bekleyen vatandaşımız var.   Bu sergideki amacımız,  uluslararası sanatçıların organ bağışı ile ilgili çalışmalarını Kayserili vatandaşlarımızla buluşturmak, bunun yanında organ bağışının önemine dikkat çekerek farkındalık yaratmaktır. Ülkemizde, gönüllü organ bağışı yapanların sayısı 342 bin 463’e ulaşmış bulunmaktadır. Bu rakam halkımızın organ bağışına bakışı açısından çok önemlidir” dedi.

 Türkiye Organ Nakli Vakfı tarafından düzenlenen ,”1. Organ Bağışı Karikatür Yarışması”na katılan eserlerin yer aldığı sergi, daha önce İstanbul ve Samsun’da açılmış ve büyük ilgi toplamıştı. Sergi, Kayseri’den sonra İzmir’de düzenlenecek ve daha sonra Türkiye’nin diğer illerine taşınacak.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Down sendromlu Rabia’nın düğün hayali gerçek oldu

Develi’de yaşayan  Down Sendromlu Rabia Hazırcı, akrabalarının ve sevdiklerinin huzurunda ve ilçe Belediye Başkanı Mehmet …