Ana Sayfa / Haberler / İçişleri-Adalet / Operasyonlar ve davalar..

Operasyonlar ve davalar..

Aralarında Kayseri’nin de bulunduğu Samsun, Kahramanmaraş,  Sivas, Amasya, Balıkesir, Eskişehir, Sakarya ve Giresun’da fetö/pdy soruşturması kapsamında örgütün adliye mahrem yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda örgüt içerisinde adliye mahrem imamları ile irtibatlı olduğu tespit edilen zabıt katibi, infaz koruma memuru ve icra memurlarından oluşan 18 kişi ve 1 ‘mahrem imam’ olmak üzere 19 zanlı yakalanarak gözaltına alınırken, bir kişi ifadesinden sonra  serbest bırakıldı. Bunlardan 9’u adli kontrollü serbest bırakıldı, gözaltına alınan diğer 9 kişi ise adliyeye gönderildi.

Kayseri’de yürütülen silahlı terör örgütü fetö/pdy soruşturması sırasında  Nevşehir’de gözaltına alınan G.E., mahkemece, yeni doğan bebeğinin dünyaya gelmesinden sonra ev hapsi tedbiri ile serbest bırakıldı. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan yargılanan G.E. 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak karar kesinleşinceye kadar yurt dışı çıkış yasağı ile ev hapsi kaldırıldı.

Özellikle siyasilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirdikten sonra kişisel bilgilerini ifşa ettikleri, devlet büyüklerine yönelik tehdit içerikli paylaşımlarda bulundukları, WhatsApp’ta “Yurtta Sulh Konseyi” isimli grup kurarak devlet görevlilerini tehdit ettikleri iddia edilen 10 sanık 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıktı. Sanıklar S.C.Y. ve Y.Y. haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu olarak yargılanan K.İ., Antalya’nın Manavgat ilçesinde oturan ve kendisini geçen yıl Eylül ayında  oturduğu Kocasinan ilçesi Buğdaylı mahallesinde ziyarete gelen damadı maktul Mehmet Zeki Kaya’yı kızı A.K.’ya eziyet ettiği iddiasıyla öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Suç mağdurlarına destek ziyareti

Emniyet Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler çeşitli projelerine devam ederken, bilgilendirme, ziyaret, …