Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Kampanyasına destek

Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Kampanyasına destek

Başkan Gülsoy’dan Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın Kampanyasına Destek

 Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, İç İşleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla başlatılan ve yıl boyu sürecek olan kampanyayı desteklediklerini ifade etti.

6 Şubat’ta 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan bu kampanyanın yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması, yayaların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla farkındalık oluşturacağına inandıklarını belirten Başkan Gülsoy; “Bakanlığımızın da aldığı tedbirler sonucunda 2018 yılında 2017 yılına göre ölümlü kaza ve can kaybı sayısı azalmıştır. Özellikle 26 Ekim 2018 tarihinde Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle beraber “Yaya Öncelikli Trafik” anlayışı yasal bir zemine oturtulmuştur. Bu kapsamda trafik meselesinin çözümünde İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu başta olmak üzere canla başla çalışan tüm emniyet güçlerimize ve yetkililerimize bir kez daha teşekkür ederiz” diye konuştu.

Başkan Gülsoy; “Kanunlar kadar, trafik bilincinin artırılması da büyük önem taşımaktadır. Bu konuda Valimizin, İl emniyet Müdürümüzün, Jandarma Genel Komutanlığımızın ve ilgili tüm kurum kuruluşların üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancımız tam. Alınacak tedbirlerin uygulanması hususunda biz sürücü ve yayaların da gereken hassasiyeti göstermemiz gerekmektedir. Özellikle, yaya ve sürücünün birbirine hak vererek hareket etmesi, trafik sorunlarını azaltacaktır” dedi.

Esas olanın insan hayatı olduğunu vurgulayan Başkan Gülsoy; tüm sürücülere, bu kampanyaya destek olmaları konusunda çağrıda bulundu.

DEVELİ’DE YAYA ÖNCELİKLİ EYLEM YAPILDI

İlçemizde İçişleri Bakanlığının trafikte yaya bilincinin oluşturulması projesi kapsamında düzenlenen eylem büyük ilgi gördü.

Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, İlçe Jandarma Komutanı Özcan Zengin, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Özgür Özgündüz, kurum müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Turan ve vatandaşların katıldığı yaya öncelikli eylem yapıldı.

81 İL, 959 İlçenin tamamında aynı anda bu eylemin yapıldığını belirten Kaymakam Duru “Trafikte ve her yerde her şeyden önce can güvenliği gelir. Hakkari’den, Edirne’ye kadar 82 milyon insanımızın da buna riayet etmesini istiyoruz. ” dedi. Yapılan etkinliğin trafik adına önemli bir farkındalık oluşturduğunu belirten Cabbar Başkan “Kazaların hiç olmadığı bütün şoförlerin yayalara öncülük verdiği bir trafik akışı diliyorum” mesajı v

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Büyükkılıç Tomarza’da

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tomarza Belediyesi’ni ziyaret etti, ardından da Yeşilbağ Mahallesi’ne …