Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / Okullar 9 Eylül’de açılacak, iki ara, bir yarı yıl tatili olacak

Okullar 9 Eylül’de açılacak, iki ara, bir yarı yıl tatili olacak

Eğitim-öğretim sistemi bir türlü yerine oturtulamadı. Sistemin sürekli değiştirilmesi, velileri de, eğitimcileri de, öğrencileri de resmen bıktırdı.

“Yeni eğitim-öğretim çalışma takvimi modeli”ni tanıtan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz tatilinin iki hafta kısalacağını, öğrencilerin Nisan ve Kasım’da birer hafta ara tatil yapacağını açıkladı. Yeni dönemi, 180 çalışma günü, verimlilik ve denge üzerinde kurulduğuna dikkat çeken Selçuk, Türkiye’nin, Dünyada en uzun yaz tatili yapan ülkelerden biri olduğunu, 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftasının Nisan ve Kasım aylarında ara tatil olarak  kullanılacağını, öğretmenlerin bu sürede seminere alınacağını belirtti.

Yaz tatilinin 11 haftaya inmesi ile ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı verileceğini ve 2019-2020 eğitim öğretim yılının 9 Eylül 2019’da başlatılacağını, ilk ara tatilin 18-22 Kasımda, birinci dönemin 17 Ocak – 3 Şubat 2020’de, ikinci ara tatilin 6-10 Nisan 2020’de ve ikinci dönemin, 19 Haziran 2020’de tamamlanacağını kaydetti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

NNYÜ’de tanıtım günleri

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte Üniversite tercihi yapacak …