Ana Sayfa / Haberler / Teknoloji / Öğrenciler  Talas’ta Model uçak uçuracak

Öğrenciler  Talas’ta Model uçak uçuracak

Yunus Emre Enstitüsü’nün T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürüttüğü Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamındaki TABİP Yaz Akademisi öğrencileri Türkiye’de havacılık ve uzay endüstirisi ile ilgili yoğun bir programda eğitim görüyor.  Öğrenciler bugün saat 13.00’da Talas Belediyesi’nin Akçakaya Model Uçak Pisti’nde bir çalışma gerçekleştirerek model uçak uçuracaklar.

TABİP Yaz Akademisi kapsamında aralarında ABD, Çin, İngiltere, Almanya, Malezya, Fas, Etiyopya, Suriye ve Brunei’den gelen 14 öğrenci bulunuyor. Odağında havacılık ve uzay endüstrisi bulunan program dahilinde öğrenciler İTÜ, ODTÜ ve Erciyes Üniversiteleri’nin ilgili bölümlerinde teorik ve uygulamalı eğitimler alıp model helikopter, drone ve model uçak uçurup havacılık şirketlerine geziler düzenliyor.

Programın Kayseri etabı kapsamında Erciyes Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tuğrul Oktay ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Konar’ın eşliğinde dün teorik eğitimler alan öğrenciler bugün saat 13.00’da Talas Belediyesi’nin Akçakaya Model Uçak Pisti’nde bir çalışma gerçekleştirerek model uçak uçuracak. Öğrencilerin ülkemizde yaşadıkları bu havacılık deneyimine eşlik etmek isteyen meraklılarda  davet edildi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Siber Saldırganlar Kurumları Hazırlıksız Yakalamak için Eski Yöntemleri Kullanıyor

Fortinet Tehdit Görünümü Raporu, Siber Suçluların Halka Açık Hizmetlere Kod Eklemek ve Çalıştırmak için Popüler …