Ana Sayfa / Haberler / Yerel Haber / OBM Diltemiz’e ziyaret ve boya ustalarından fidan

OBM Diltemiz’e ziyaret ve boya ustalarından fidan

OBM Diltemiz’e ziyaret ve boya ustalarından fidan

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı’nın  (ÇEKÜL) “7 Ağaç Ormanları Programı” kapsamında; Orman işletme Müdürlüğü ile Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. arasında imzalanan Hatıra Ormanı protokolü çerçevesinde fidan dikim etkinliği düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe; Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, ÇEKÜL ve Marshall Boya ve Vernik Sanayi A.Ş. yetkilileri, basın mensupları ile boya ustaları katıldı. Sivas-Tavra Boğazı Mevkiinde, ÇEKÜL için ayrılmış 30 Ha alan içinde yapılan Hatıra Ormanı’na Sarıçam, Karaçam, Ahlat, Alıç, Akasya türlerinden 7.000 fidan dikildi. Bu çalışma ile boya ustalarının mesleki gelişimine katkı sunmanın yanında ustalarda çevre ve doğa bilincini geliştirmek hedeflenmiştir.

Bu arada, 1915 Çanakkale Savaşı Şehit ve Gazi Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rıza Yağar, Bölge Müdürü Adnan Diltemiz’i yeni yerleşkedeki makamında ziyaret etti. Bölge Müdürü, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulduktan sonra Dernek Başkanı yeni yerleşkenin hayırlı olmasını ve Bölge Müdürüne başarılarının devamını diledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

DSİ Kayseri’de 355 bin 935 dekar zirai araziyi sulamaya açtı

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Kayseri’de yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza …