Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / ‘Notalardaki Vatan Aşkı’ Konser ve Söyleşisi

‘Notalardaki Vatan Aşkı’ Konser ve Söyleşisi

Bezirhane Buluşmaları kapsamında Bas Bariton Burak Bilgili ve Piyanist Gökhan Aybulus, “Notalardaki Vatan Aşkı” başlıklı etkinlikte konser verdi.
Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Argos Kültür Sanat tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Bezirhane Buluşmaları’ etkinlikleri kapsamında gerçekleşen konsere; Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve müzik severler katıldı.
Katılımcılar için özel bir program hazırladıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Bas Bariton Burak Bilgili, “Kapadokya Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Argos Kültür Sanat’a bizleri ağırladığı için çok teşekkür ediyorum. Bugün, vatan aşkı olan üç besteci Ravel, Rachmaninoff ve Ahmet Adnan Saygun’un hem hayatlarına dair bilgiler paylaşacak hem de Gökhan Aybulus ile eserlerini yorumlayacağız. Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından sırasıyla Ravel ve Rachmoninoff’un eserlerini yorumlayan Bilgili ve Aybulus, daha sonra Cumhuriyetin ilk yıllarında üstün yetenekli çocuklar için çıkan yasa vesilesiyle müzik eğitimi alan Türk besteci ve sanatçı Ahmet Adnan Saygun’un Atatürk ile olan hatıralarını anlatarak sanatçının düzenlediği “Bozlak”, “Mavişim”, “Güvercin” ve “Köroğlu” adlı eserleri seslendirdi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Osmanlı Mutfağını Dünyaya Tanıtan Şef Yunus Emre Akkor

Kapadokya Üniversitesinde Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor’un katılımıyla “Gelenekten Evrensele Osmanlı Mutfağı” konulu söyleşi düzenlendi. …