Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / NNYÜ’de, öğrenci hemşireleri için mesleki gelişim sempozyumu

NNYÜ’de, öğrenci hemşireleri için mesleki gelişim sempozyumu

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından 1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu düzenlenecek.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde 8-9 Kasım 2019 tarihleri arasında, “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” temasıyla düzenlenecek sempozyuma çok sayıda akademisyen katılacak ve “Etik Duyarlılık”, “Bakım Etiği”, “Klinik Etik Karar Verme Süreçleri” gibi konularda öğrencilerle tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak.

NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve aynı zamanda Sempozyum Başkanı olan Prof. Dr. Hülya Uçar, sempozyum hakkında bilgiler verdi. Uçar, “Sağlıklı toplumun güvencesi, yaşamlara dokunarak fark yaratan hemşirelerdir. Hemşirelik bakımı, özü itibarıyla kişilerarası ilişkiye temellenen, insani ve ahlaki bir olgudur. Bu nedenle hemşirelerin bakım verirken ahlaki sorumluluklarının farkında olmaları, bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

Cuma günü saat 09.30’da açılış konuşmalarıyla başlayacak, konferans ve oturumlarla devam edecek sempozyum programı kapsamında ayrıca katılımcılara yönelik konser ve Kayseri gezisi organize edilecek.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Osmanlı Mutfağını Dünyaya Tanıtan Şef Yunus Emre Akkor

Kapadokya Üniversitesinde Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor’un katılımıyla “Gelenekten Evrensele Osmanlı Mutfağı” konulu söyleşi düzenlendi. …