Ana Sayfa / Haberler / Eğitim / NNYÜ’de Çanakkale ruhu

NNYÜ’de Çanakkale ruhu

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) “104. Yılında Çanakkale Ruhu” konulu bir konferans düzenlendi.

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, öğretim üyeleri ile öğrencilerin ilgi gösterdiği konferansa Öğretim Görevlisi Ahmet Nedim Kilci konuşmacı olarak katıldı. Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra kürsüye çıkan Ahmet Nedim Kilci, bu vatan için kanını, canını, gözyaşını dökmüş Mehmetleri anmak için değil, anlamak için bir araya geldiklerini hatırlatarak, “Unutmayalım ki, bir Mehmetçik o tertemiz alnından vurulup şu mübarek vatan toprağına düştüğü gün değil, unutulduğu gün ölüyor. Onları unutmamak ve gelecek nesillere aktarmak bizim en büyük vazifemiz” dedi.

Slayt gösterileri ile Türk askerinin Çanakkale’de verdiği mücadeleyi, yaşadıkları zorlukları, Çanakkale şehitliklerini ve Çanakkale zaferinin tarihi sürecini coşkulu bir şekilde anlatan Kilci, “19. Tümen Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğer 24 Nisan’ı 25 Nisan’a bağlayan gece askerlerini alıp Conkbayırına getirmeseydi, savaşın bittiği andı. Şunu asla unutmayınız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’süz Çanakkale’yi anlatamazsınız” diye konuştu.

Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ise konferans sonunda Ahmet Nedim Kilci’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

ERÜ, AGÜ ve Kapadokya Üniversitelerinden haberler (16.05.2019)

Kapadokya Üniversitesi Psikoloji Gününü Ürgüp Halkıyla Kutladı Kapadokya Üniversitesi öğrencileri Dünya Psikoloji Günü etkinlikleri kapsamında …