Ana Sayfa / Haberler / Spor / Niğdeli atletler, ferdi ve takım olarak kürsüde zirveden inmedi

Niğdeli atletler, ferdi ve takım olarak kürsüde zirveden inmedi

Türkiye Atletizm Federasyonun 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan U 16 ve U 18 Bölgesel Kros Ligi 2. Etabı 3 Kasım 2018 tarihi Niğde İlimizde yapıldı. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu kros parkurunda 8 kategori de Niğde, Nevşehir, Kırşehir ve Kayseri illerinin yarıştığı müsabakalarda Niğde spor kulüpleri hem ferdi hem de takım halinde üstün başarı elde ettiler.

Atletizm İl temsilcisi  Dr. Öğretim Üyesi Sedef HABİPOĞLU’ nun yaptığı açıklamada ’’Niğde’mizde yıllardır atletizm grup müsabakaları ve Türkiye Şampiyonaları yapılmaz iken yıllar sonra ilimizde atletizm  kros grup müsabakası  düzenledik.Yarışmalarda  kulüplerimizin hem takım hem de ferdi sıralamada gösterdikleri başarılarından dolayı tebrik ederim.  Organizasyonda emeği geçen  arkadaşlarıma da teşekkür ederim.Ayrıca organizasyonun sorunsuz bir şekilde yapılmasında emeği bulunan Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü Harun TURHAN’a,Spor Şube Müdürü Bülent ÖZGÜVEN’e teşekkürlerimi sunarım’’dedi .

Türkiye Atletizm Federasyonun yetkilileri yapılan organizasyonun çok verimli  ve başarılı geçtiğini söyleyerek teşekkürlerini sundular. Bundan sonra inşallah Niğde’mizde  daha büyük müsabakalar düzenleceğini belirttiler.

 Ferdi ve takım olarak ilk 3’te yer alanlar :

  U 16 YAŞ KIZLAR FERDİ SIRALAMA

  1. Aleyna TOK NİĞDE              ENKA
  2. Seda Nur ÇALİŞKAN NİĞDE ALAY BELEDİYE SPOR K.
  3. Beyza KARACA            NİĞDE ALAY  BELEDİYE SPOR K.

       TAKIM

  1. NİĞDE ALAY BELEDİYE SPOR KULÜBÜ
  2. KAYSERİ ERCİYES DORUK GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  3. NİĞDE TUNÇ SPOR KULÜBÜ 

U 16  ERKEKLER FERDİ SIRALAMA

1.Mehmet Sefa TIKIR NİĞDE ENKA

2.Emirkal ÖZDEN NİĞDE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

3.Bahri DOĞRUKAYSERİ EMEKLİ ÖĞRETMEN RAMAZAN BÜYÜK KILIÇ  SPOR K.

 U 16  ERKEK  TAKIM

  1. NİĞDE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  2. KIRŞEHİR BELEDİYE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

 U 18  KIZLAR FERDİ SIRALAMA

  1. Şevval ÖZDOĞAN  NİĞDE ENKA
  2. Sama Nur SAYGISIZ                  KIRŞEHİRÇİÇEKDAĞ İLÇE KARMASI
  3. Senem ÇELİK  KIRŞEHİRÇİÇEKDAĞ İLÇE KARMASI

 U 18 KIZLAR TAKIM

  1. KIRŞEHİR ÇİÇEKDAĞ İLÇE KARMASI KULÜBÜ
  2. NİĞDE TUNÇ SPOR KULÜBÜ
  3. NİĞDE ALAY BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

U 18 FERDİ  SIRALAMA

  1. Melih ÇAPUR NEVŞEHİR FENERNAHÇE SPOR KULÜBÜ
  2. Mehmet TOPCU NİĞDE TUNÇ SPOR KULÜBÜ
  3. Muhammet İsmail TEK KAYSERİ EMEKLİ ÖĞRETMEN RAMAZAN BÜYÜK KILIÇ SPOR K.

U 18 TAKIM

  1. NİĞDE TUNÇ SPOR KULÜBÜ
  2. KIRŞEHİR BELEDİYE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Kayserispor evinde Galatasaray’a 3-0 yenildi

Stat: Kadir Has Hakemler: Ümit Öztürk, İsmail Şencan, Osman Gökhan Bilir. Kayserispor: Muammer, Lopes, Sapunaru, Kucher, …