Ana Sayfa / Haberler / Ekonomi / MÜSİAD heyeti Kayseri’ye döndü

MÜSİAD heyeti Kayseri’ye döndü

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi tarafından 30 üye işadamının katılımıyla gerçekleştirilen Tunus İş Gezisi tamamlandı.

İş gezisi kapsamında, Tunus Büyükelçiliği, Ticaret Müşavirliği, Sfax Belediye Başkanlığı ve Sfax Ticaret Odası Başkanlığını ziyaret edilerek temaslarda bulunularak, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin, yatırım ve ticaret olanaklarıyla ilgili bilgi alındı.

MÜSİAD heyeti, mobilya, yapı malzemeleri, gıda, tekstil, sağlık, otomotiv, turizm, bilişim, lojistik başta olmak üzere birçok alanda Tunuslu işadamlarıyla yaklaşık 200 ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

İş gezisi sonunda gelişmeleri değerlendiren MÜSİAD Kayseri Başkanı Mehmet Kütahneci, çok verimli bir süreç yaşadıklarını söyleyerek, üretmekle sürecin başladığını, pazarlamak, satışını gerçekleştirip daha geniş bir ağa yaymanın yeni pazarlar bulmakla olduğunu vurguladı. Kütahneci, Türkiye’nin küresel ölçekte en yaygın ve en büyük sermaye platformu MÜSİAD’ın Kayseri Şubesi olarak, şehrimizin dünya pazarlarındaki nüfuzunun yaygınlaştırılması, üretim ve ihracatının geliştirilerek dünya pazarlarındaki payının artırılması, bölgesel ve global düzeyde etkin bir şekilde rol oynaması amacıyla yurt dışı gezilerine devam edeceklerini söyledi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

KAYSO, KTO İMOB’a Katılan Kayserili firmaları ziyaret etti, MOSDER hedeflerini açıkladı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) İstanbul CNR Fuar merkezinde düzenlenen 16. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarına (İMOB) …