Ana Sayfa / Haberler / Kültür-Sanat / Münir Özkul anıldı

Münir Özkul anıldı

Usta sanatçı Münir Özkul, ölümünün 1’inci yıldönümünde Beyoğlu’nda anıldı. Akademi Beyoğlu’nda düzenlenen etkinlikte, sanatçının dostları ve ailesi Münir Özkul ile olan anılarını anlatarak yad etti.

Türk sinemasının usta oyuncusu, ‘Hababam Sınıfı’nın Mahmut Hoca’sı, Yeşilçam’ın ‘Yaşar Usta’sı Münir Özkul, vefatının birinci yıldönümünde Beyoğlu’nda düzenlenen etkinlikle anıldı. Beyoğlu Belediyesi tarafından Akademi Beyoğlu’nda “Hepimizin Hocası Münir Özkul Nam-ı Diğer Mahmut Hoca” söyleşisi gerçekleştirildi. TÜRSAK Başkanı Elif Dağdeviren’in moderatörlüğünde yapılan söyleşide, Se-Sam Başkanı Yılmaz Atadeniz ve Film-San Başkanı Engin Çağlar usta oyuncuyu anlattı. Programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Münir Özkul’un eşi Umman Özkul ve kızı Güner Özkul’un yanı sıra Yeşilçam’ın usta oyuncuları katıldı.

Münir Özkul’un kızı Güner Özkul, babasının  hala seviliyor olmasından büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Zaman çok çabuk geçiyor. Bir yıl nasıl geçti biz de anlamadık. Daha kaybettiğimizi idrak edemeden bir yıl doldu. Bugün kabristanda önce andık. Daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan bu paneli düzenledi. Ona da çok minnettarız. Kendisi son yıllarında aileden biri gibi olmuştu. Maddi ve manevi desteğini bizden esirgemedi. Cenazesinin kaldırılmasında, bakımı ve tedavisi sırasında da çok yardımcı oldu. Beyoğlu onun ikinci eviydi. Ama neticede asıl yuvası Bakırköy’e döndü. Kimler kimler çıkmamış ki Bakırköy’den. Babamın vasıtasıyla onları da andık. Biraz hüzün, biraz mutluluk. Hala ne kadar sevildiğini görmek çok büyük mutluluk veriyor” dedi.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Türkiye’nin yüzde 17’si korunan alan olacak

Türkiye ve içinde bulunduğu bölgenin ekosistem bütünlüğü ile biyolojik çeşitliliğinin korunması amacıyla 2023 yılına kadar …