Ana Sayfa / Haberler / Politika / Millet ittifakı adayı Ataş, Talas adayı Haymana Başakpınar’da

Millet ittifakı adayı Ataş, Talas adayı Haymana Başakpınar’da

İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Başakpınar’da vatandaşlarla bir araya geldi. Beraberindeki partisinin İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Talas Belediye Başkan adayı Osman Haymana ile birlikte projelerini anlatan Ataş, vatandaşla bir arada olan ve sorunları çözmek için gayret gösteren bir belediye başkanı olacağını belirtti. Ataş ve beraberindeki partililer, ziyaretlerinde vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

17 yıldır iktidarda olanların artık her şeyi şikayet eder hale geldiğini belirten Ataş, “İş başındalar ama hep şikayet ediyorlar. Sanki onlar muhalefette, biz iktidardayız. Yıllardır yapamadıkları projeleri yeniden açıklıyorlar. Bu zaman kadar o projeleri neden yapmadınız? Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Vatandaşın bir ders vermesi gerekiyor” dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK KAN AĞLIYOR”

Bölgenin sorunlarını çok iyi bildiğini ifade eden Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, tarım ve hayvancılığı destekleyeceklerini ifade ederek, “Ben hayvancılıkta yaptım, ektim de, biçtim de. Bu konuda da her şeyi yaptım. Bunları laf olsun diye söylemiyorum. Tarım ve hayvancılıkta üretim olmazsa bu ülke zarar görür. Sürekli ithal etmeye başladıysanız bu ülkeye zarar verirsiniz. Bugüne gelinen tablo bu. Eğer siz üreticiyi desteklemezseniz bu ülkeyi geliştiremezsiniz. Bu ülkeye hiçbir şey yapamazsınız. Bu ülke ne yazık ki artık kendi kendine yetemeyen bir ülke haline getirildi. Ben bu çerçevede hep sizlerle iç içe olacağım. Sizlerin sorunlarına çözüm arayacağım” diye konuştu.

“İKTİDARA ARTIK DERS VERİP, KENDİNİZE GELİN DİYECEKSİNİZ”

17 yıldır iktidarda olanların artık her şeyi şikayet eder hale geldiklerini belirten Ataş, “İş başındalar ama hep şikayet ediyorlar. Sanki onlar muhalefette, biz iktidardayız. Proje açıklıyorlar. Bu zaman kadar o projeleri neden yapmadınız? Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Ülkenin nefes alması için halkın bir ders vermesi gerekiyor. Ders verecek olan sizlersiniz. 17 yıldır oy verdik, anayasa değiştirdiniz, cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirtiniz, her türlü desteği size verdik diyeceksiniz ama bugüne gelinen noktada hak ettiğimiz hizmeti göremedik deyi, kendinize gelin diyeceksiniz. Beğenmediyseniz 5 yıl sonra da değiştireceksiniz. Artık gücün siz de olduğunu onlara hissettirmelisiniz” dedi.

“O SÖZLERİ VERENLER BUGÜN NE YAPTI?”

Konuşmasında “Büyükşehir Yasası çıktığında iktidar temsilcilerinin size zengin ortak  geliyor, artık her şey daha güzel olacak” şeklinde ilçelerde, beldelerde konuşmalar yaptığını anlatan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, ancak vatandaşın yıllardır beklediği hizmeti alamadığını söyledi. Ataş, şöyle konuştu, “Buralarda her şey Kayseri merkez gibi olacak. Yani Alparslan’da ne varsa, buralarda da onlar olacak dediler. Arada hiçbir fark olmayacak sözünü verdiler. Peki, o sözleri verenler bugün ne yaptı? Hayatınız da ne değişti? Sokaklarınız çamurdan mı kurtarıldı, su paranızı daha mı az ödüyorsunuz, hayatınız da ne değişti? İşte artık bunları sormanın zamanı. Yoksa sonraki seçimlerde de yine aynı dertleri konuşuyor olacaksınız.”

“ARANIZDA OLACAĞIM VE SİZİN DERDİNİZLE DERTLENECEĞİM”

Konuşmasında İYİ Parti ve aynı zamanda Millet İttifakının Talas Belediye Başkan adayı Avukat Osman Haymana için de destek isteyen Ataş, “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda söz veriyorum, aranızda olacağım ve sizin derdinizle dertleneceğim. Bunun sözünü size veriyorum. Bu kapsamda Osman kardeşimize de destek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Dursun Ataş: Bizim amacımız ülkemizin, insanlarımızın iyi olmasıdır

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, partilileri ve vatandaşlarla bayramlaştı. Herkesin bayramını kutlayan Ataş, İYİ …