Ana Sayfa / Haberler / Politika / MHP’li milletvekilleri İsmail Özdemir sordu, Baki Ersoy açıkladı, CHP milletvekili Çetin Arık tepki gösterdi

MHP’li milletvekilleri İsmail Özdemir sordu, Baki Ersoy açıkladı, CHP milletvekili Çetin Arık tepki gösterdi

Özdemir, 25 yıldır bitmeyen yolu sordu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, “25 yıldır bitirilemediği ifade edilen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolunu Meclis gündemine taşıdı.

Milliyetçi Hareket Partisi  Milletvekili İsmail Özdemir, Kayseri’nin ulaşım sorunlarını meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Özdemir, bu kez de Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan Yolunu Meclis gündemine taşıdı. Özdemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde; İç Anadolu ile Akdeniz Bölgelerini birbirine bağlayacak en kısa mesafe olan, yapımına 1993 yılında başlanan ve aradan geçen 25 yıla rağmen bir türlü bitirilemeyen Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yolunu Meclis gündemine taşıdı.Milletvekili İsmail Özdemir, Bakan Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları yöneltti ve cevap istedi: “Kayseri Yahyalı-Mansurlu-Kozan yol güzergâhında yıllardır sürdürülen yol yapım çalışmaları ne aşamadadır? Belirtilen güzergâhta şimdiye kadar hangi bölümler tamamlanmış ve bu amaçla hangi firmalara ne kadar ödeme yapılmıştır? Anılan yolun tamamlanan bölümlerindeki yol standartları nasıldır? Belirtilen yol çalışmalarının şimdiye kadar tamamlanamamasının sebebi nedir? Anılan yolun tamamı ne zaman bitirilebilecektir? Yolun tamamlanması için 2018 yılında ne kadar ödenek tahsis edilmiştir. 2019 yılı için ne kadar ödenek tahsis edilecektir?”diye sordu.

 Ersoy, “Demirtaş PKK/KCK üyeliğinden tutuklandı”

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Garo Paylan’ın Selahattin Demirtaş için kullandığı ifadeye tepki göstererek; “Selahattin Demirtaş PKK/KCK’yla hareket etmek ve 50 kişinin öldüğü Kobani protestoları için halkı tahrik etmekle suçlanmış ve bu gerekçeyle tutuklanmıştır.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda konuştu. Ersoy, Garo Paylan’ın Demirtaş için “Topluma barış getiriyor diye rehin alındı.” sözlerine tepki gösterirken Ersoy’un tepkisinden rahatsız olan Paylan Komisyon Başkanı’na ‘Sayın Başkan, sataşmadan söz vereceksiniz değil mi?” deyince Başkandan “vermeyeceğim” cevabını aldı.

Demirtaş’ın PKK/KCK üyesi olmaktan tutuklandığını belirten Ersoy komisyondaki konuşmasına şöyle devam etti; “Selahattin Demirtaş HDP’ye yönelik terör örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştır, tutukluluk gerekçesinde ise PKK/KCK’yla hareket edip 50 kişinin öldüğü Kobani protestoları için halkı tahrik etmekle suçlanmıştır. Ayrıca, kendilerinin böyle bir düşünceleri varsa, sıkıntıları var, Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir, gidip hukukta haklarını aramalarını kendilerine tavsiye ediyoruz, her görüşmede, geneli üzerinde olsun, usul üzerinde olsun görüş belirtirken bu şekilde siyasi propaganda amacı güden söylemlerden de kendilerinin uzak durmasını tavsiye ediyoruz.”

CHP’Lİ ARIK DOKTORLARI HEDEF ALAN HABERE TEPKİ GÖSTERDİ

“10 YIL SONRA AMELİYAT YAPACAK DOKTOR BULAMAYACAĞIZ!”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tıp fakültesi mezunlarının cerrahi branşlardan uzaklaştığını belirten Arık, 10 yıl sonra ameliyat yapacak doktor bulunmayacağını söyledi. Sezaryenle doğum yaptığı sırada karnında bant unutulduğunu iddia eden bir kadının iddiasından yola çıkılarak yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını belirten Arık, AKP’nin yanlış politikalarının doktorların saygınlığını zedelediğini ve doktorları hedef haline getirdiğini söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında sezaryenle doğum yaptığı sırada karnında bant unutulduğunu iddia eden bir kadının iddiasından yola çıkılarak yapılan haberlere tepki gösterdi. Hastalık isminde geçen ‘Bant’ ifadesinin hastanın karnında sezaryen ameliyatı sırasında unutulan bant şeklinde haberleştirildiğini belirten Arık, “ Hamile kadın ajitasyon yapıyor, ‘Sağlıklı çocuğum’ ölecek diyor. Şerit bant beni geriyor’ diyor. Davacıyım, bu doktoru görevden alın’ diyor. Hasta ve hastanın avukatı televizyonlarda adeta doktoru linç ediyor. Doktorların onuru ile oynayan bu haberi şiddetle kınıyorum. Kadın doğumcunun doğum sırasında unuttuğu bir şey yok. Amniotik bant sendromu diğer adıyla adam sendromu bazı gebeliklerde görülen bir rahatsızlık. Nedir Amniotik bant sendromu; Anne karnındaki bebek yunanca havuz anlamına gelen bizim amnion sıvısı içinde yaşar. Bu sıvıyı çevreleyen zara da amnion zarı denir. Bazen gebeliğin erken dönemlerinde bu zarda kopmalar, kırılmalar olur ve bu sıvı içerisinde yüzer. Ve bebek için tehlike oluşturur. İşte bu bantlara amniotik bantlar denir. Çocuğun el yada kollarına dolanarak kopmalara neden olabilir. Doktor bundan şüphelenmiş ve 2. düzey USG istemiş. Yani görevini yerine getirmiş. Hasta ve yakınları bant lafını duyunca kendileri gibi bu nedir diye araştırma yapma zahmetine girmeyen bir avukat bulmuşlar. Habercilerin karşısına çıkıp doktorları linç ediyorlar. Eğer ki bu doktorumuz amniotik bant sendromu yerine adam sendromu deseydi sezaryen sırasında içinde adam mı unuttular diye haber yapılacaktı? Bakınız kadınlarda görülen çikolata kistleri var. Çikolata kisti çıksaydı, ‘Doktor ameliyat sırasında çikolata yiyordu. Hastanın karnında çikolata unuttu’ mu diyeceklerdi” diye konuştu.

AKP’nin yanlış politikalarının hekimlere yönelik şiddeti körüklediğini ifade eden Arık, AKP’nin iktidar olduğu sürece kadar sadece bir hekimin şiddet yüzünden hayatını kaybettiğini ancak AKP döneminde tam 11 hekimin şiddet yüzünden hayatını kaybettiğini söyledi. Bilinçsizce yapılan haberlerin, AKP’nin kullandığı dilin genç hekimleri risk almaktan uzaklaştırdığını ve cerrahi branşların tercih edilmediğini belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Burada AKP hükümetleriyle birlikte hekimleri hedef alan, onların saygınlığına gölge düşüren yaklaşımın izleri var. Ben bu haberin sıradan bir yanlış haberden öte bu zihniyetin bir yansıması olduğunu düşünüyorum. Bu haberler hekimlerimiz üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor ve hekimlerin görevlerini yapmalarına, hastaya müdahale etmelerine engel oluyor. Türkiye’de bir zamanlar en gözde tıp branşları olan cerrahi branşlardan hızla uzaklaşıldığını gözlemliyoruz. Ben 70 puanla kadın doğumcu oldum. Bir diğer ifade ile isteğim bölümü tercih edebilirdim ama kadın doğum bölümünü tercih ettim. Bugün 40’larla kadın doğumcu olunuyor. Böyle giderse 10 yıl sonra cerrahi branşlarda çalışacak doktor bulunamayacak.

Çok önemli bir görevi yerine getiren sağlık insanlarının itibarıyla oynanması, AKP siyasetinin doktorları hedef alan, ‘Doktor efendi mani peşinde’, ‘Doktor efendi dönemi’ bitti gibi söylemleri sağlık camiasına büyük zararlar veriyor. Doktor efendi mani peşinde değil, doktor efendi kaybettiği itibarının peşinde ve doktor efendi dönemi hiçbir zaman bitmeyecek”

Hakkında Davut Güleç

Gazeteci, televizyoncu, Uzman polis-adliye muhabiri, Spor yazarı, TEMA’cı, Kızılay’cı, Dağcı, Trekkingci, Alp disiplini kayak milli hakemi, Herkes İçin Spor Federasyonu Kayseri il temsilcisi, Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın sözcüsü, Kayseri Spor Adamları Derneği yönetim kurulu üyesi, Kent Güvenlik konseyi üyesi

Göz Atabilirsiniz.

Şehit Gazi Birlik Sen Temsilcisi malül gazi Mete Kurt: Açılım süreci tekrar mı başlıyor?

Türkiye  Harp malülü Gaziler  Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanlığı döneminde, siyasilere teröre …